Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Укладено охоронні договори на об’єкти культурної спадщини

Головна » Новини » Укладено охоронні договори на об’єкти культурної спадщини
Укладено охоронні договори на об’єкти культурної спадщини

          ОКЗ «ХНМЦОКС» та Управління культури і туризму ХОДА продовжують роботу з укладання охоронних договорів із власниками об’єктів культурної спадщини.

 

          Наразі укладено чотири охоронних договори на об’єкти культурної спадщини (пам’ятки історії та архітектури місцевого значення), що розташовуються на території м. Харків:

 

- будинок, у якому навчалися С.О. Борзенко, М. В. Кульчицький, І. Л. Муратов, Ю. Ю. Шовкопляс. З моменту зведення (архітектор Ю.С. Цауне) будівля в стилі модерн використовувалась як навчальний заклад (спочатку в цих стінах була гімназія, пізніше, і до цього часу – середня школа), але була відома харків’янам як осередок культури, адже серед випускників закладу були письменники та публіцисти. Будинок розташований за адресою: вул. Харківська набережна, 4 (взятий на облік рішенням виконавчого комітету Харківської обласної ради народних депутатів від 20.05.1991 № 142, охорон. № 2403).

 

 

 

- будинок, у якому в 1936-1942 рр. жив український радянський художник М. Г. Бурачек. Житлова будівля з’явилася за цією адресою в 1932 р. й майже одразу отримала назву «Будинок спеціалістів», бо квартири у цьому будинку отримували спеціалісти в галузі науки, мистецтва і техніки. В цьому ж будинку, з 1934 по 1937 рр., жив головний конструктор дизельного двигуна танку Т-34 К.Ф. Челпан. Знаходиться пам’ятка за адресою: проспект Незалежності, 7 (взята на облік рішенням виконавчого комітету Харківської обласної ради депутатів трудящих від 25.01.1972 № 61, охорон. № 26).

 

 

 

- будинок Харківського театру для дітей та юнацтва (ТЮЗ) по вул. Полтавський шлях, 18 (взятий на облік наказом МКТ від 13.07.2009 № 521/0/16-09, охор. № 8672-Ха). Збудовано 1835 р. Другим Російським товариством «Для потіх та розваг» з метою проведення театральних вистав. Декілька разів будівля змінювала своє функціональне призначення та використовувалась як магазин, житлові приміщення, театр мініатюр і, звісно, театру для дітей. Державний театр для дітей (перший в Україні) було офіційно відкрито ще у 1920 р., але через низку обставин театр було перетворено на пересувний. І лише у 1960 р. під керівництвом народного артиста СРСР Леся Сердюка в історичній будівлі по вул. Полтавський шлях, 18 було відроджено Театр юного глядача.

 

 

- охоронний договір на будинок по вул. Чернишевській, 28 (взятий на облік рішенням виконавчого комітету Харківської обласної ради депутатів трудящих від 25.01.1972 № 61; охорон. № 74) укладено на частину пам’ятки. Історія будівлі пов’язана з іменами лікаря Миронова М. М. та поета Василя Еллана-Блакитного.