Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Укладання охоронних договорів на об’єкти культурної спадщини триває

Головна » Новини » Укладання охоронних договорів на об’єкти культурної спадщини триває
Укладання охоронних договорів на об’єкти культурної спадщини триває

          ОКЗ «ХНМЦОКС» разом із Управлінням культури і туризму ХОДА продовжує роботу з укладання охоронних договорів із власниками об’єктів культурної спадщини на території м. Харкова та Харківської області.

          Наразі укладено два охоронних договори на комплексні об’єкти культурної спадщини (пам’ятки історії та архітектури місцевого значення):

- будівля Національного банку за адресою: майдан Театральний, 1, взято на облік рішенням виконавчого комітету Харківської обласної ради народних депутатів № 196 від 16.04.1984 р, охор. № 1885.

 

 

          Монументальна будівля Державного банку споруджена за проектом архітектора Р. Голенищева у 1897-1900 рр. Стильове направлення проекту, за задумом архітектора, було наближене до флорентійського ренесансу. У 1932 р. до будівлі був доданий ще один поверх, однак стиль було збережено. Проект перебудови був розроблений академіком архітектури О. Бекетовим і архітектором В. Петі. При перебудові вперше було застосовано метод нарощування стін безпосередньо під дахом. Покрівлю, у свою чергу, піднімали домкратами по мірі кладки стін.

 

 

- будинок Харківського театру для дітей та юнацтва (ТЮЗ) по вул. Полтавський Шлях, 18, взятий  на облік наказом МКТ від 13.07.2009 № 521/0/16-09, охор. № 8672-Ха.

 

 

          В будинку театру свого часу працювали режисер і педагог М. Синельников, актор М. Яшин та інші.