Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

19.06.2018 Засідання Консультативної ради

Головна » Інформаційне меню » Консультативна рада » 19.06.2018 Засідання Консультативної ради

 

Засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації 19.06.2018


ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

          1. Інформування членів Консультативної ради щодо реалізації рішень попереднього засідання від 15 лютого 2018 року.

          2. Розгляд Ескізного проекту реконструкції нежитлової будівлі КЗК «Харківський літературний музей» із частковою добудовою за адресою: м. Харків, вул. Багалія, 6 літ. «А-2», що розташована у центральній планувальній зоні в межах комплексної охоронної зони.

          3. Розгляд пропозиції щодо можливості зміни виду та назви пам’ятки архітектури місцевого значення: Жилий будинок за адресою: м. Харків, вул. Мироносицька, 44.

          4. Розгляд пропозиції щодо можливості надання статусу пам’ятки історії місцевого значення об’єкту: колишній хутір «Затишок», де мешкав М.Л. Кропивницький.

          5. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (далі – Реєстр) пам’яток культурної спадщини за видом: історичний, об’єкт архітектури, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території м. Харкова та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (п. 1-2 переліку об’єктів культурної спадщини, складеного за результатами перегляду списків (переліків) пам'яток історії та культури, передбачених пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16 грудня 2004 року №2245-IV «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» (далі – Перелік)). За результатами інвентаризації.

          6. Розгляд пропозицій щодо внесення до Реєстру пам’яток культурної спадщини за видом: історичний, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Вовчанського району та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (п. 3-25 Переліку). За результатами інвентаризації.

          7. Розгляд пропозицій щодо внесення до Реєстру пам’яток культурної спадщини за видом: історичний, об’єкт монументального мистецтва, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Шевченківського та Золочівського районів і перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (пп. 26-41 Переліку). За результатами інвентаризації.

          8. Розгляд пропозицій щодо невнесення до Реєстру пам’яток культурної спадщини за видом: історичний, об’єкт монументального мистецтва, які розташовуються на території Вовчанського та Шевченківського районів і перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (п. 51-59 Переліку). За результатами інвентаризації.

          9. Розгляд пропозицій щодо внесення об’єктів історичної спадщини та монументального мистецтва, що розташовуються на території Шевченківського району та м. Чугуєва до Переліку об’єктів культурної спадщини (п. 1- 3 Переліку об’єктів культурної спадщини (далі – Перелік об’єктів)).

          10. Доповідь робочої групи щодо проведеного наукового дослідження згідно з попереднім рішенням Консультативної ради стосовно доопрацювання облікової документації об’єкта культурної спадщини – будинку в якому жив М.О. Шапошников за адресою: Харківська обл., м. Харків, вул. Мироносицька, 64.

           11. Розгляд пропозицій щодо внесення до Реєстру пам’яток культурної спадщини за видом: археологічний, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Вовчанського району та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (п. 42 - 50 Переліку). За результатами інвентаризації.

          12. Різне.

 

          ПИТАННЯ ПЕРШЕ

           Інформування членів Консультативної ради щодо реалізації рішень попереднього засідання від 15 лютого 2018 року. Повідомлено про розгляд Міністерством культури України (далі – Міністерство) об’єктів культурної спадщини, які розташовані на території Харківської області на предмет занесення їх до Реєстру.

 

           ПИТАННЯ ДРУГЕ

          Ознайомлено присутніх із Ескізним проектом реконструкції нежитлової будівлі КЗК «Харківський літературний музей» із частковою добудовою у центральній планувальній зоні в межах комплексної охоронної зони. Зазначено, що безпосередній етап реконструкції потребуватиме погодження органу охорони.

           УХВАЛИЛИ:

           Погодити Ескізний проект реконструкції нежитлової будівлі КЗК «Харківський літературний музей» із частковою добудовою, враховуючи, що роботи з реконструкції в охоронній зоні пам’ятки історії місцевого значення – Будинок, у якому в 1923-1926 рр. жив О.П. Довженко, відповідають допустимим перетворенням режиму використання традиційного характеру середовища та забезпечають збереження просторової композиції у відповідності до вимог ст. 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини».

 

           ПИТАННЯ ТРЕТЄ

           Ознайомлено присутніх із пам’яткою архітектури місцевого значення: Жилий будинок за адресою: м. Харків, вул. Мироносицька, 44 для можливості визначення відповідних критеріїв, потрібних для його занесення до Реєстру як пам’ятки за видом: історичний, об’єкт архітектури, об’єкт монументального мистецтва, за категорією: місцевого значення.

           УХВАЛИЛИ:

          1. Визначити, що будинок відповідає наступним критеріям п. 8 Порядку: мав вплив на розвиток культури, архітектури, містобудування, мистецтва певного населеного пункту чи регіону (далі – Критерій 1); пов’язаний з історичними подіями, віруваннями, життям і діяльністю видатних людей певного населеного пункту чи регіону (далі – Критерій 2); є твором відомого архітектора або інших митців (далі – Критерій 3).

           2. Розробити ОКЗ «ХНМЦОКС» облікову документацію на об’єкт культурної спадщини за видом: історичний, об’єкт архітектури, об’єкт монументального мистецтва (в межах розписів), за категорією: місцевого значення із назвою – Будинок, в якому мешкали Бойко І.Х., Тимошенко С.П., Мандельштам О.Е.

           3. Управлінню культури і туризму ХОДА звернутися до власника (користувача) стосовно здійснення першочергових заходів щодо збереження об’єкта монументального мистецтва – розписів.

 

          ПИТАННЯ ЧЕТВЕРТЕ

          Ознайомлено присутніх з інформацією про об’єкт культурної спадщини – колишній хутір «Затишок», де мешкав М.Л. Кропивницький щодо визначення меж і площі об’єкта.

          УХВАЛИЛИ:

Доопрацювати питання щодо визначення меж та площі об’єкта культурної спадщини – колишній хутір «Затишок», де мешкав М.Л. Кропивницький.

 

           ПИТАННЯ П'ЯТЕ

         Ознайомлено присутніх з об’єктами культурної спадщини відповідно до пп. 1-2 Переліку.

           УХВАЛИЛИ:

           1. Визначити, що об’єкт – Очна клініка ім. Л.Л. Гіршмана, в якій працював професор Гіршман, відповідає Критеріям 1, 2 п. 8 Порядку за видом – історичний.

          2. Рекомендувати Управлінню культури і туризму ХОДА надіслати лист до Департаменту архітектури та містобудування ХОДА з метою з’ясування питання щодо можливості розгляду даного будинку як об’єкт архітектури.

          3. Порушити клопотання перед Міністерством про внесення об’єкту – Будинок, в якому працював і проживав Гіршман Л. Л. з родиною до Реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.

          4. Визначити предметом охорони об’єкту 1-й та 2-й поверхи будівлі, в якому працював і проживав Гіршман Л. Л. з родиною.

 

           ПИТАННЯ ШОСТЕ

          Ознайомлено присутніх з інформацією щодо пам’яток культурної спадщини за видом: історичний, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Вовчанського району Харківської області та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (пп. 3-25 Переліку).

          УХВАЛИЛИ:

          1. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єктів відповідно п. 3-25 Переліку до Реєстру як пам’ятки: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.

          2. Управлінню культури і туризму ХОДА звернутися до власників (користувачів) зазначених об’єктів культурної спадщини щодо приведення території пам’яток до належного стану.

 

          ПИТАННЯ СЬОМЕ

           Ознайомлено присутніх з пам’ятками культурної спадщини за видом: історичні, об’єкт монументального мистецтва, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Шевченківського та Золочівського районів Харківської області та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (пп. 26-41 Переліку).

            УХВАЛИЛИ:

          1. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єктів відповідно п. 26-38, 41 Переліку до Реєстру як пам’яток: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.

          2. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкту відповідно п. 39 Переліку до Реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, об’єкт монументального мистецтва, за категорією – місцевого значення.

          3. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта відповідно до п. 40 Переліку  до Реєстру як пам’яток: за видом – об’єкт монументального мистецтва, за категорією – місцевого значення.

 

          ПИТАННЯ ВОСЬМЕ

          Ознайомлено присутніх з об’єктами культурної спадщини за видом: історичні, які розташовувались на території Вовчанського та Шевченківського районів Харківської області та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (пп. 51-59 Переліку).

           УХВАЛИЛИ:

           Порушити клопотання перед Міністерством про невнесення об’єктів культурної спадщини відповідно пп. 51-59 Переліку до Реєстру.

 

         ПИТАННЯ ДЕВ'ЯТЕ

          Ознайомлено присутніх з пропозицією щодо внесення наступних об’єктів історичної спадщини та монументального мистецтва, що розташовуються на території Шевченківського району та м. Чугуєва до Переліку об’єктів культурної спадщини (пп. 1-3 Переліку об’єктів): Братська могила радянських воїнів, Пам’ятник Т. Г. Шевченку, Майстерня ескадронної школи.

          УХВАЛИЛИ:

          1. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта культурної спадщини – Братська могила радянських воїнів (п. 1 Переліку об’єктів) до Реєстру за видом: історичний, за категорією – місцевого значення.

          2. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта культурної спадщини – Пам’ятник Т. Г. Шевченку (п. 2 Переліку об’єктів) до Реєстру за видом: об’єкт монументального мистецтва, за категорією – місцевого значення.

           3. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкту – Майстерня ескадронної школи (п. 3 Переліку об’єктів) до Реєстру як пам’ятку: за видами – історичний, об’єкт архітектури, об’єкт містобудування, за категорією – національного значення.

 

          ПИТАННЯ ДЕСЯТЕ

          Ознайомлено присутніх із науковим дослідженням робочої групи, яка працювала згідно із попереднім рішенням Консультативної ради щодо доопрацювання облікової документації на об’єкт культурної спадщини – Будинок, в якому жив М.О. Шапошников.

          УХВАЛИЛИ:

           1. Визначити, що будівля за адресою: м. Харків, вул. Мироносицька, 64 відповідає критерію автентичності та Критерію 2 п. 8 Порядку за видом – історичний.

          2. Рекомендувати Управлінню культури і туризму ХОДА надіслати лист до Департаменту архітектури та містобудування ХОДА з метою з’ясування питання щодо можливості розгляду даного будинку як об’єкт архітектури.

 

          ПИТАННЯ ОДИНАДЦЯТЕ

           Ознайомлено присутніх з об’єктами культурної спадщини відповідно до пп. 42-50 Переліку.

           УХВАЛИЛИ:

           Порушити клопотання перед Міністерством про внесення об’єктів відповідно до пп. 42-50 Переліку до Реєстру як пам’яток: за видом – археологічний, за категорією – місцевого значення.

 

          ПИТАННЯ ДВАНАДЦЯТЕ

          Запропоновано напередодні засідання Консультативної ради надсилати членам порядок денний. Також необхідно відпрацювати та завершити роботу зі складання облікової документації на будівлі за адресами: вул. Сумська, 28, вул. Сумська, 52, вул. Мироносицька, 58/5, пл. Поезії, 5. Акцентовано увагу присутніх на праві вносити пропозиції щодо даного питання та надавати інформацію до Управління культури і туризму ХОДА, яка буде використовуватись для підготовки облікової документації.