Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

15.02.2018 Засідання Консультативної ради

Головна » Інформаційне меню » Консультативна рада » 15.02.2018 Засідання Консультативної ради

 

        Засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації 15.02.2018


ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Інформування членів Консультативної ради щодо реалізації рішень попереднього засідання від 11 жовтня 2017 року.

2. Доповідь робочої групи щодо проведеного наукового дослідження згідно з попереднім рішенням Консультативної ради стосовно доопрацювання облікової документації об’єкта культурної спадщини – будинку за адресою: Харківська обл., м. Харків, вул. Мироносицька, 64.

3. Розгляд пропозиції щодо можливості надання статусу пам’ятки історії та монументального мистецтва місцевого значення об’єкту: Камін зі старообрядівської церкви, виробництва фаянсової фабрики М.С.Кузнєцова за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Буди, вул. Харківська, 6.

4. Розгляд пропозиції щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (далі – Реєстр) об’єкта культурної спадщини: Комплекс пам’яток. Будинок Комерційного інституту, де навчався лауреат Нобелівської премії С. Кузнець. Панно «Алегорія ремесел». Панно «Алегорія торгівлі». Горельєф «Алегорія торгівлі і науки»» за видом: історичний, об’єкт архітектури та об’єкт монументального мистецтва, за категорією: місцевого значення. Адреса: Харківська обл., м. Харків, Київський район, вул. Алчевських, 44.

5. Розгляд пропозиції щодо внесення до Реєстру 4 об’єктів культурної спадщини:

1) Будинок, у якому жила родина Салтикових;

2) Будинок, який належав Голоперовій Лідії Павлівні;

3) Будинок, в якому жив поет і драматург Олександр Введенський;

4) Будинок родини Бекетових, за видом: історичний, об’єкт архітектури та об’єкт монументального мистецтва, за категорією: місцевого значення. Адреса: Харківська обл., м. Харків, Київський район, вул. Жон Мироносиць, 2, 4, 6/8, 10.

6. Розгляд пропозиції щодо можливості занесення/незанесення до Реєстру пам’ятки історії місцевого значення, взятої на державний облік за часів існування УРСР: Пам’ятник воїнам-односельцям за адресою: Харківська обл., Вовчанський район, с. Графське (кол. Радянське) Симинівської с/р, вул. Перемоги.

7. Розгляд пропозицій щодо внесення до Реєстру пам’ятки культурної спадщини: Будинок колишньої приватної лікарні Б. О. Фукса, в якій працював В. Я. Данилевський за видом: історичний та об’єкт архітектури, за категорією: місцевого значення, яка розташовується на території м. Харкова та перебуває на обліку відповідно до законодавства УРСР (п. 1 переліку об’єктів культурної спадщини, складеного за результатами перегляду списків (переліків) пам'яток історії та культури, передбачених пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16 грудня 2004 року № 2245-IV «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» (далі – Перелік)).

8. Розгляд пропозицій щодо внесення до Реєстру пам’яток культурної спадщини за видом: історичний, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Вовчанського району та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (пп. 2-13 Переліку). За результатами інвентаризації.

9. Розгляд пропозицій щодо внесення до Реєстру пам’яток культурної спадщини за видом: історичний, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Шевченківського району та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (пп. 14-27 Переліку). За результатами інвентаризації.

10. Розгляд пропозицій щодо невнесення до Реєстру пам’яток культурної спадщини за видом: історичний, які розташовуються на території Вовчанського району Харківської області та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (п. 51-53 Переліку). За результатами інвентаризації.

11. Розгляд пропозицій щодо внесення об’єкта історичної спадщини – братська могила жертв Голокосту (Богодухівський район) та об’єкта монументального мистецтва – Пам’ятник Ярославу Мудрому (м. Харків) до Переліку об’єктів культурної спадщини (далі – Переліку об’єктів) (пп. 1-2 Переліку об’єктів).

12. Розгляд пропозицій щодо внесення об’єкта історичної спадщини – братська могила радянських воїнів (Вовчанський район) до Переліку об’єктів (п. 3 Переліку об’єктів).

13. Розгляд пропозицій щодо внесення до Реєстру пам’яток культурної спадщини за видом: археологічний, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Первомайського, Харківського районів, Люботинської міської ради Харківської області та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (п. 28 – 50 Переліку). За результатами інвентаризації.

14. Розгляд пропозицій щодо внесення об’єктів археологічної спадщини, що розташовуються на території Первомайського, Харківського районів та Люботинської міської ради Харківської області до Переліку об’єктів (пп. 4-101 Переліку об’єктів).

15. Різне.

Ухвалення пропозиції щодо виключення п. 5 порядку денного у зв’язку з необхідністю доопрацювання облікової документації та голосування за порядок денний. 

 

 ПИТАННЯ ПЕРШЕ

 

          Інформування членів Консультативної ради щодо реалізації рішень засідання від 11 жовтня 2017 року: повідомлено про розгляд Міністерством культури України (далі – Міністерство) об’єктів культурної спадщини, які розташовані на території Харківської області на предмет занесення їх до Реєстру.

 

ПИТАННЯ ДРУГЕ

 

         Ознайомлено присутніх із науковим дослідженням робочої групи, яка доопрацьовувала облікову документацію на об’єкт культурної спадщини – Будинок, в якому жив М.О. Шапошников.

 

УХВАЛИЛИ:

  1. Продовжити роботу робочої групи щодо доопрацювання облікової документації на Будинок за адресою: м. Харків, вул. Мироносицька, 64 для розгляду на наступному засіданні Консультативної ради.
  2. Надіслати листи до Міністерства культури України та Українського інституту національної пам’яті з метою з’ясувати питання, чи потрапляє під дію законодавства про декомунізацію прізвище колишнього директора заводу ХТЗ ім. Орджонікідзе Павла Яковича Лісняка (1908-1979).

 

 ПИТАННЯ ТРЕТЄ

 

          Ознайомлено присутніх із результатами доопрацювання питання щодо надання статусу пам’ятки історії та монументального мистецтва місцевого значення об’єкту: Камін зі старообрядівської церкви, виробництва фаянсової фабрики М.С.Кузнєцова за адресою: Харківська область, Харківський район, смт Буди, вул. Харківська, 6.

 

УХВАЛИЛИ:

 

           Порушити клопотання перед Міністерством про внесення об’єкта – Камін зі старообрядівської церкви, виробництва фаянсової фабрики М.С.Кузнєцова до Реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, об’єкт монументального мистецтва, за категорією – місцевого значення.

 

ПИТАННЯ ЧЕТВЕРТЕ

 

         Запропоновано розглянути пп. 13-14 порядку денного позачергово, оскільки присутні науковці-археологи вимушені достроково покинути засідання з робочих питань.

          Ознайомлено присутніх з об’єктами культурної спадщини відповідно до пп. 28-50 Переліку. Також представлено об’єкти археологічної спадщини згідно з пп. 4-101 Переліку об’єктів.

 

УХВАЛИЛИ:

 

          Порушити клопотання перед Міністерством про внесення об’єктів відповідно до пп. 28-50 Переліку та пп. 4-101 Переліку об’єктів до Реєстру як пам’яток: за видом – археологічні, за категорією – місцевого значення.

Пропозиція відкласти розгляд п. 4 порядку денного у зв’язку із відсутністю ілюстративного матеріалу.

 

ПИТАННЯ П'ЯТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Пам’ятник воїнам-односельцям за адресою: Харківська обл., Вовчанський район, с. Графське (кол. Радянське) Симинівської с/р, вул. Перемоги на предмет його відповідності критеріям, необхідним для занесення до Реєстру.

УХВАЛИЛИ:

 

Порушити клопотання перед Міністерством культури України про незанесення об’єкта до Реєстру.

 

 ПИТАННЯ ШОСТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з інформацією про об’єкт культурної спадщини – Будинок колишньої приватної лікарні Б. О. Фукса, в якій працював В. Я. Данилевський (п. 1 Переліку).

 

УХВАЛИЛИ:

 

           Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта відповідно до п. 1 Переліку до Реєстру як пам’ятку: за видом – історичний та об’єкт архітектури, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ СЬОМЕ

 

         Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Комплекс пам’яток. Будинок Комерційного інституту, де навчався лауреат Нобелівської премії С. Кузнець. Панно «Алегорія ремесел». Панно «Алегорія торгівлі». Горельєф «Алегорія торгівлі і науки»».

 

УХВАЛИЛИ:

 

          Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта до Реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, об’єкт монументального мистецтва, об’єкт архітектури, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ ВОСЬМЕ

 

         Ознайомлено присутніх з пам’ятками культурної спадщини за видом: історичні, які розташовуються на території Вовчанського району Харківської області, що перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (пп. 2-13 Переліку).

 

УХВАЛИЛИ:

 

          Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єктів відповідно до п. 2-13 Переліку до Реєстру як пам’ятки: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ ДЕВ'ЯТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з пам’ятками культурної спадщини за видом: історичні, які розташовуються на території Шевченківського району Харківської області, що перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (пп. 14-27 Переліку).

 

УХВАЛИЛИ:

 

         Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єктів відповідно до п. 14-27 Переліку до Реєстру як пам’яток: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ ДЕСЯТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з об’єктами культурної спадщини за видом: історичні, які розташовувались на території Вовчанського району Харківської області, що перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР (пп. 2-13 Переліку). 

 

УХВАЛИЛИ:

 

  1. Порушити клопотання перед Міністерством про невнесення об’єктів культурної спадщини відповідно до пп. 52-53  до Реєстру.
  2. Залишити під охороною держави Водяний млин кін. XIX – поч. XX ст. (п. 51 Переліку), дослідити його рештки – пам’ятки історії та архітектури місцевого значення кін. XIX – поч. XX ст. Дослідникам обстежити на місцевості стан збереження об’єкта. Про результати дослідження доповісти на наступному засіданні Консультативної ради.

 

 ПИТАННЯ ОДИНАДЦЯТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Братська могила жертв Голокосту за адресою: Харківська область, Богодухівський район, м. Богодухів, вул. Оверченка, у сосновому бору (п. 1 Переліку об’єктів).

 

УХВАЛИЛИ:

 

         Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта культурної спадщини – Братська могила жертв Голокосту (п. 1 Переліку об’єктів) до Реєстру за видом: історичний, за категорією – місцевого значення.

          Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Пам’ятник Ярославу Мудрому за адресою: Харківська обл., м. Харків, Київський район, вул. Пушкінська, 77, у сквері біля Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (п. 2 Переліку об’єктів).

 

УХВАЛИЛИ:

 

          Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта культурної спадщини – Пам’ятник Ярославу Мудрому (п. 2 Переліку об’єктів) до Реєстру за видом: об’єкт монументального мистецтва, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ ДВАНАДЦЯТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Братська могила радянських воїнів за адресою: Харківська обл., Вовчанський р-н, Гатищенська с/р, с. Гатище, вул. Центральна (п. 3 Переліку об’єктів).

 

УХВАЛИЛИ:

 

         Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта культурної спадщини – Братська могила радянських воїнів (п. 3 Переліку об’єктів) до Реєстру за видом: історичний, за категорією – місцевого значення.

 

 РІЗНЕ

 

     Зауважено, що офіційно Харківська область мало представлена на предмет святкування пам’ятних дат.

     Наголошено на можливості внесення пропозицій щодо даного питання та розгляду об’єктів культурної спадщини на засіданнях Консультативної ради з метою занесення їх до Реєстру.