Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

12.11.2018 Засідання Консультативної ради

Головна » Інформаційне меню » Консультативна рада » 12.11.2018 Засідання Консультативної ради

 

 

          Засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації 12.11.2018

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

          1. Інформування членів Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації (далі – Консультативна рада) щодо реалізації рішень попереднього засідання від 19 червня 2018 року.

 

          2. Розгляд Робочого проекту коригування проектно-кошторисної документації на реставраційний ремонт та оснащення приміщень, комунікацій будівлі Харківського театру для дітей та юнацтва за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях, 18.

 

          3. Розгляд пропозиції щодо занесення об’єкта культурної спадщини – пам’ятного знака жертвам Голодомору за адресою: Харківська область, Харківський район, сел. Покотилівка, Сімферопольське шосе (територія Бабаївського лісництва) до Переліку об’єктів культурної спадщини.

 

          4. Розгляд пропозиції щодо можливості занесення / незанесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (далі – Реєстр) пам’ятки історії місцевого значення: Будинок, в якому працювали Всеукраїнські з’їзди Рад, з’їзди і конференції КП(б)У і ЛКСМУ, з’їзди комнезамів України за адресою: Харківська обл., м. Харків, вул. Благовіщенська, 28.

 

          5. Розгляд переліку пам’яток культурної спадщини Харківської області, які потребують встановлення охоронних дошок.

 

          6. Розгляд переліку об’єктів культурної спадщини м. Харкова, які мають наступні видові приналежності: історичний та об’єкт архітектури. Пропонуються для занесення до Реєстру.

 

          7. Розгляд пропозицій щодо внесення до Реєстру об’єктів культурної спадщини за видом: історичний, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Дергачівського р-ну, м. Харкова, та включені до списків (переліків) пам’яток історії та культури відповідно до Закону Української РСР «Про охорону і використання пам’яток історії та культури» (п. 1-7 переліку об’єктів культурної спадщини, складеного за результатами перегляду списків (переліків) пам'яток історії та культури, передбачених пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16 грудня 2004 року №2245-IV «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» (далі – Перелік)).

 

        8. Розгляд пропозицій щодо внесення до Реєстру об’єктів культурної спадщини за видом: історичний, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Вовчанського району та включені до Переліку (п. 8-14 Переліку). За результатами інвентаризації.

 

        9. Розгляд пропозицій щодо невнесення до Реєстру об’єктів культурної спадщини за видом: історичний, об’єкт монументального мистецтва, які розташовуються на території Харківської області та включені до Переліків (п. 15-27 Переліку).

 

       10. Розгляд пропозицій щодо внесення до Реєстру об’єктів культурної спадщини за видом: археологічний, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Вовчанського району та включені до Переліків. За результатами інвентаризації (п. 27 Переліку).

 

       11. Розгляд пропозицій щодо внесення об’єктів археологічної спадщини, що розташовуються на території Вовчанського району до Переліку об’єктів культурної спадщини.

 

       12. Різне.

ПИТАННЯ ПЕРШЕ

            Інформування членів Консультативної ради щодо реалізації рішень попереднього засідання від 19 червня 2018 року. Повідомлено про розгляд Міністерством культури України (далі – Міністерство) об’єктів культурної спадщини, які розташовані на території Харківської області на предмет включення їх до Реєстру.

 

 

ПИТАННЯ ДРУГЕ

          Представлено Робочий проект коригування проектно-кошторисної документації на реставраційний ремонт та оснащення приміщень, комунікацій будівлі Харківського театру для дітей та юнацтва за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях, 18. Відзначено, що розміщення мереж та приладів інженерного обладнання враховує цінність предмету охорони пам'ятки - об'ємно-просторове, архітектурно-художнє рішення фасадів та оздоблення екстер'єру. Внесено пропозицію щодо розширення предмету охорони.

 

          УХВАЛИЛИ:

          Схвалити Робочий проект коригування проектно-кошторисної документації на реставраційний ремонт та оснащення приміщень, комунікацій будівлі Харківського театру для дітей та юнацтва за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях, 18.

 

 

ПИТАННЯ ТРЕТЄ

          Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – пам’ятний знак жертвам Голодомору за адресою: Харківська область, Харківський район, сел. Покотилівка, Сімферопольське шосе (територія Бабаївського лісництва) стосовно відповідності даного об’єкта критеріям, які викладено у Порядку визначення категорій пам'яток для занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України (Постанова КМУ від 27.12.2001 р. №1760) (далі – Порядок) з метою занесення його до Реєстру пам’яток за видом: історичний, за категорією: місцевого значення.

 

          УХВАЛИЛИ:

  1. Визнати пам’ятний знак жертвам Голодомору за адресою: Харківська область, Харківський район, сел. Покотилівка, Сімферопольське шосе (територія Бабаївського лісництва) об’єктом культурної спадщини за видом: об’єкт монументального мистецтва. Рекомендувати Міністерству культури України включити вказаний об’єкт до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
  2. Доопрацювати історичну довідку об’єкта та облікову документацію на предмет виявлення видових ознак об’єкта монументального мистецтва перед направленням до центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.

 

 

ПИТАННЯ ЧЕТВЕРТЕ

           Ознайомлено присутніх з пропозицією щодо можливості занесення / незанесення до Реєстру пам’ятки історії місцевого значення: Будинок, в якому працювали Всеукраїнські з’їзди Рад, з’їзди і конференції КП(б)У і ЛКСМУ, з’їзди комнезамів України за адресою: Харківська обл., м. Харків, вул. Благовіщенська, 28 (будинок колишнього цирку-театру Муссурі). Зауважено про аварійний стан будівлі та потенційну загрозу об’єктам, які знаходяться поруч (в тому числі – пам’ятка архітектури національного значення).

 

           РІШЕННЯ НЕ ПРИЙНЯТО

 

 

ПИТАННЯ П'ЯТЕ

           Представлено перелік пам’яток культурної спадщини Харківської області, які потребують встановлення охоронних дошок.

 

          УХВАЛИЛИ:

          Затвердити перелік пам’яток культурної спадщини Харківської області, які потребують встановлення охоронних дошок.

 

 

ПИТАННЯ ШОСТЕ

           Представлено перелік із 11 об’єктів культурної спадщини м. Харкова за видом: історичні та об’єкти архітектури, направлених на розгляд та схвалення засідання Консультативної ради, створеної при Департаменті містобудування та архітектури. Проінформовано, що на засіданні, яке відбулося у вересні поточного року, зазначені об’єкти не розглядалися.

 

           УХВАЛИЛИ:

           11 об’єктів культурної спадщини, які були розглянуті на Консультативній раді від 19.06.2018 та рекомендовані як комплексні пам’ятки за видом: історія та архітектура, включити до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини в установленому порядку після розгляду та погодження Консультативною радою при Департаменті архітектури.

 

 

ПИТАННЯ СЬОМЕ

           Ознайомлено присутніх із пропозицією щодо внесення до Реєстру об’єктів культурної спадщини за видом: історичний, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Дергачівського р-ну, м. Харкова(п. 1-7 Переліку).

 

          УХВАЛИЛИ:

1. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єктів відповідно до п. 1-6 Переліку до Реєстру як пам’яток: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.

2. Доопрацювати облікову документацію на об’єкт культурної спадщини (п.7 Переліку) щодо визначення домінуючої видової ознаки об’єкта, оскільки останній має ознаки різних видів: історичний, об’єкт архітектури.

 

 

ПИТАННЯ ВОСЬМЕ

          Ознайомлено присутніх із пропозицією щодо внесення до Реєстру об’єктів культурної спадщини за видом: історичний, за категорією: місцевого значення, які розташовуються на території Дергачівського р-ну, м. Харкова (пп. 8-14 Переліку).

 

          УХВАЛИЛИ:

1. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єктів відповідно до п. 8-13 Переліку до Реєстру як пам’яток: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.

2. Відкласти розгляд об’єкта культурної спадщини (п.14 Переліку).

 

 

ПИТАННЯ ДЕВ'ЯТЕ

           Ознайомлено з пропозицією щодо невнесення до Реєстру об’єктів культурної спадщини за видом: історичний, об’єкт монументального мистецтва, за категорією: місцевого значення (п. 15-26 Переліку), та порушити клопотання перед Міністерством про виключення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятки історії місцевого значення – пам'ятник командиру бронепоїзда Л. Г. Мокієвській у зв’язку з втратою зазначеними об’єктами предмету охорони.

 

          УХВАЛИЛИ:

  1. Розглянути та проголосувати стосовно пам’яток за типом: визначні місця окремо, пам’ятник Л. Г. Мокієвській окремо.

   2. Порушити клопотання перед Міністерством про незанесення об’єктів культурної спадщини відповідно до пп. 15-21, 24-26 Переліку до Реєстру.

   3. Порушити клопотання перед Міністерством про виключення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятку історії місцевого значення - Пам'ятник командиру бронепоїзда Л. Г. Мокієвській, охоронний номер 209-Ха.

   4. Порушити клопотання перед Міністерством про незанесення об’єктів культурної спадщини відповідно до пп. 22-23 Переліку до Реєстру.

 

 

 ПИТАННЯ ДЕСЯТЕ та ОДИНАДЦЯТЕ

           Ознайомлено присутніх з об’єктами культурної спадщини у кількості 402 одиниць (кургани), які розташовані на території Вовчанського району та Старосалтівської об’єднаної територіальної громади.

 

 УХВАЛИЛИ:

 Порушити клопотання перед Міністерством про внесення об’єктів до Реєстру як пам’яток: за видом – археологічний, за категорією – місцевого значення.

 

 

 РІЗНЕ

            Представлено для ознайомлення післявоєнну афішу урочистих подій, які проходили у будинку колишнього цирку-театру Муссурі.