Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Реєстр пам'яток

         Законом України «Про охорону культурної спадщини» визначено, що пам'ятка культурної спадщини – це об'єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Всі об'єкти культурної спадщини незалежно від форм власності відповідно до їхньої археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності підлягають реєстрації шляхом занесення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категоріями національного та місцевого значення.

         Державній реєстрації не підлягають об’єкти, що є сучасними копіями існуючих пам'яток або спорудами (витворами), створеними за старовинними проектами чи науковими реконструкціями, в тому числі масові тиражовані копії.

         Робота зі включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, розташованих на території Харківської області, активно ведеться фахівцями з охорони культурної спадщини. Вона включає в себе виявлення, фотофіксацію, дослідження, складання облікової документації на об’єкти культурної спадщини та подання до Міністерства культури України всієї документації для подальшого включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

          На території Харківської області на державному обліку перебуває  9449 пам’яток культурної спадщини, з них: 6895 пам’яток археології (553 комплекси, в які входять 6467 пам’яток та 428 окремих пам’яток), 2475 пам’яток історії (31 комплекс, в який входять 781 пам’ятка та 1694 окремих пам’яток), 77 пам’яток монументального мистецтва (2 комплекси, в які входять 17 пам’яток та 60 окремих пам’яток), 1 пам’ятка археології та історії, 1 пам’ятка історії та монументального мистецтва.

 

Державний реєстр нерухомих пам'яток історії та монументального мистецтва України в Харківській області (пам'ятки місцевого значення)

 

Державний реєстр нерухомих пам'яток археології України в Харківській області (пам'ятки місцевого значення)

 

 

Державний реєстр нерухомих пам'яток археології, історії та монументального мистецтва національного значення України (Харківська область)

 


Перелік пам’яток історії  та монументального мистецтва місцевого значення Харківської області