Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

«Найстарший» православний храм Харкова увійшов до ТОП-10 світлин міжнародного фотоконкурсу

Головна » Новини » «Найстарший» православний храм Харкова увійшов до ТОП-10 світлин міжнародного фотоконкурсу
«Найстарший» православний храм Харкова увійшов до ТОП-10 світлин міжнародного фотоконкурсу

Культові споруди Харкова здавна притягують зацікавлені погляди мешканців та гостей міста. Зазвичай, ці споруди є одними із найстаріших та добре збережених будівель, які, до того ж, «володіють» кількасотрічною історією, уже не кажучи про архітектурно-містобудівні акценти.

Одним із «таких» яскравих представників є Свято-Успенський собор (знаходиться на вул. Університетській) – найдавніший православний храм Харкова, зведений в 1771—1777 роках, а перші письмові згадки про нього зустрічаються в 1658 р.

Свято-Успенський собор має статус пам’ятки архітектури національного значення і охороняється законом.

На протязі 1970-х – поч. 1980-х років проводилася комплексна реставрація собору і дзвіниці з метою відновлення до автентичного вигляду храму. Нині у соборі встановлено орган, тут функціонує зал органної музики, де відбуваються концерти відомих виконавців з Харкова та інших міст України. Крім того, з 1990 р. у храмі проводяться регулярні богослужіння.

Тож не дивно, що в рамках міжнародного конкурсу «Вікі любить пам'ятки», в номінації «Найкраща фотографія Харківської області 2021», одне із призових місць «здобуло» аерофото Успенського собору авторства Катерина Поліщук. Ця фотографія увійшла до десятки найкращих світлин конкурсу за 2021 р., які представлятимуть Україну на міжнародному рівні та змагатимуться зі світлинами з інших країн.

Нагадаємо, що міжнародний конкурс «Вікі любить пам'ятки» проходить щорічно у понад 50 країнах світу; у 2021 р. в Україні проходив удесяте.

Загалом протягом 2012—2021 років у межах конкурсу було завантажено понад 350 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано понад 39 тисяч пам’яток із території України (42%), взяло участь майже 3500 осіб (від аматорів до професіоналів).

Щороку фотоконкурс приваблює не лише тих, хто хоче випробувати в ньому свої сили та вміння, але й дає можливість фахівцям у сфері охорони культурної спадщини долучитися до оцінювання фоторобіт в якості журі. Одним із таких членів журі минулого року стала Юлія Золотова – молодший науковий співробітник нашого Центру.

Детальнішу інформацію про етапи проходження конкурсу та його переможців кожен бажаючий може знайти на офіційних веб-ресурсах «Вікі любить пам’ятки» та ГО «Вікімедіа Україна».