Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Завершено та презентовано роботу зі створення інформаційного ресурсу («база даних») пам’яток Харківщини

Головна » Новини » Завершено та презентовано роботу зі створення інформаційного ресурсу («база даних») пам’яток Харківщини
Завершено та презентовано роботу зі створення інформаційного ресурсу («база даних») пам’яток Харківщини

 

          Часто в своїй роботі пам’яткоохоронці, та й всі, хто цікавиться історико-культурним надбанням, зіштовхуються з проблематикою пошуку інформації про об’єкти та пам’ятки культурної спадщини.

          І ці труднощі полягали, звичайно ж, не у відсутності інформації («Google» ніхто не відміняв), а в проблемі знайти офіційну, документально підтверджену та достовірну інформацію. Звичайно архіви та бібліотеки значно спрощують такі пошуки, але не кожен може собі дозволити проводити багато часу в названих установах, до того ж, епідеміологічна ситуацію в країні внесла свої корективи.

          Тому, розуміючи важливість того, як допомогти якомога більшому колу зацікавлених громадян ознайомитися з культурним надбанням Харківщини, з радістю інформуємо про розробку унікального інформаційного ресурсу «Пам’ятки культурної спадщини Харківщини».

 

 

          Цей ресурс дозволить отримувати необхідну інформацію студентам для написання наукових робіт та підготовки до занять, викладачам під час проведення відповідних наукових вишукувань, організаціям під час розроблення містобудівної та землевпорядної документації, туристам під час подорожі регіоном, а також тим, хто цікавиться історією свого краю.

          Розробкою ресурсу займались фахівці ОКЗ «ХАРКІВСЬКИЙ НАУКО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ» за підтримки ДЕПАРТАМЕНТУ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ та ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ.

          Презентація своєрідної «Бази даних пам’яток» відбулася сьогодні о 15 год. в приміщенні Харківської обласної філармонії (вул. Римарська, 19). На заході були присутні: директор ДЕПАРТАМЕНТУ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ (Терещенко Л. В.) та заступник директора (Костін О. О.), директор (Тритинник О. В.) та заступник директора (Черкаско В. В.) ОКЗ «ХАРКІВСЬКИЙ НАУКО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ», а також – викладачі, мистецтвознавці, краєзнавці, історики, археологи-практики та ін. 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Атмосфера під час презентації та подальшого обговорення була приємною, невимушеною та конструктивною.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Дякуємо всім присутнім, хто знайшов час та взяв участь у заході, а також  співробітникам відділу брендінгу та раклами ХНУ ім. В. Н. Каразіна, які запросили розробників сайту також презентувати його на радіо Університету.

          Даний ресурс вже запущено в інформаційному полі, знайти та відвідати його можна за посиланням: www.pamiatky.kh.ua.

          Враховуючи значний обсяг інформації про пам’ятки культурної спадщини, яку необхідно розмістити на ресурсі, що потребує певного часу, тож відбудеться у декілька етапів. Розраховуємо, що остаточне наповнення буде завершено протягом року.