Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток м. Ізюм

Головна » Новини » Затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток м. Ізюм
Затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток м. Ізюм

 

          Кінець року для пам’яткоохоронців Харківщини ознаменувався ще одним наказом Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації (11.12.2020 № 270), яким були затверджені межі та режими використання зон охорони пам’яток історії, монументального мистецтва та археології місцевого значення м. Ізюм Харківської області.

 

 

 

          Документація розроблена із врахуванням сучасних методичних засад і діючого пам’яткоохоронного законодавства. Межі історичного ареалу м. Ізюм визначено на підставі натурних досліджень, аналізу історичних даних, наявних архівних джерел з урахуванням сучасної містобудівної ситуації.

 

 

          Науково-проектна документація, в якій визначені межі та режими використання зон охорони пам’яток, включає текстову частину та графічні матеріали.

          В даному проекті, виходячи з класифікації території міста за ступенем історико-культурної цінності, визначена така номенклатура територій і зон охорони пам’яток:

  1. Території пам’яток.
  2. Комплексні охоронні зони.
  3. Охоронні зони дискретно розташованих пам’яток.
  4. Зони регулювання забудови І і ІІ категорії, як комплексів пам’яток історичного середмістя, районів ІЗОСу та Ізюм-Залізничний вокзал, так і дискретно розташованих пам’яток.
  5. Зона охорони археологічного культурного шару.
  6. Зона охоронюваного ландшафту.

          Ознайомитись із матеріалами зон охорони пам’яток історії, монументального мистецтва та археології місцевого значення м. Ізюм Харківської області, а також з обмеженнями у їх використанні, можна на сайті Центру за посиланням:

- текстові матеріали

графічні матеріали