Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Департаментом культури і туризму видано наказ «Про визначення меж територій пам’яток історії, археології та монументального мистецтва місцевого значення»

Головна » Новини » Департаментом культури і туризму видано наказ «Про визначення меж територій пам’яток історії, археології та монументального мистецтва місцевого значення»
Департаментом культури і туризму видано наказ «Про визначення меж територій пам’яток історії, археології та монументального мистецтва місцевого значення»

          Тим, хто слідкує за новинами у сфері охорони культурної спадщини, відомо про накази Міністерства культури та інформаційної політики України № 10, № 2088 «Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України». Відповідно до окремих пунктів зазначених наказів Департаментом культури і туризму видано наказ від 23.03.2021 № 74 «Про визначення меж територій пам’яток історії, археології та монументального мистецтва місцевого значення».

 

 

          Так, згідно з текстом наказу, органом охорони визначено межі територій пам’яток історії, археології та монументального мистецтва місцевого значення відповідно до паспорта/облікової документації пам’яток, які, в свою чергу, відповідають опису меж територій об’єктів.

          Доречним буде зазначити, що в разі відсутності облікової документації, межі території пам’яток слід визначати у відповідності до Порядку обліку об’єктів культурної спадщини, затвердженого наказом МКУ від 11.03.2013 № 158 (зі змінами).

          Як результат, завдяки чітко визначеним межам пам’яток «ширшим» стане поле діяльності органу охорони культурної спадщини (в якості регулювання пам’яткоохоронної діяльності), та набагато «звузиться» для тих, хто незаконно займав, відводив земельні ділянки чи починав будівництво…, часто  спекулюючи відсутністю меж об’єктів. Окремо визначені межі, це – і один із суттєвих важелів у випадках судових процесів стосовно захисту пам’яток та їх територій.

 

 

          Також слід відмітити, що облік та паспортизація об’єктів культурної спадщини ведеться системно, та з використанням сучасного обладнання, що надає можливість максимально точно та чітко визначати розміри.

          Але не будемо забувати: об’єктів багато, облікова документація у повному обсязі розроблена не на всі, а арсенал пам’яток все поповнюється.