Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

відбулась Х Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Пам’яткоохоронні традиції Слобожанщини»

Головна » Новини » відбулась Х Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Пам’яткоохоронні традиції Слобожанщини»
відбулась Х Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Пам’яткоохоронні традиції Слобожанщини»

          8-9 листопада 2019 року відбулась Х Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Пам’яткоохоронні традиції Слобожанщини».

 

 

          Цього року конференція вперше проходила на базі історичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

 

 

          Це не є випадковим, адже присвячена конференція 130-річчю від дня народження професора Стефана Андрійовича Таранушенка (1889 – 1976), вихованця словесного відділення історико-філологічного факультету Харківського університету, а також мистецтвознавця, музеєзнавця, історика архітектури, організатора та учасника пам’яткоохоронного руху на Слобожанщині.

 


          Працювали секції «Охорона культурної спадщини та музейна справа», «Мистецька спадщина Слобожанщини», «Історичне краєзнавство та пам’яткознавство».

 

 

 

          За традицією, у перший день конференції учні загальноосвітніх шкіл м. Харкова та Харківської області, які брали участь у роботі секцій, були нагороджені грамотами.

           На другий день роботи конференції, у м. Лебедин Сумської області, відбулося засідання круглого столу «Професор Стефан Андрійович Таранушенко, мистецтвознавець, історик архітектури, музеєзнавець, організатор та учасник пам’яткоохоронного руху на Слобожанщині (до 130-річчя з дня народження)», в приміщенні Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва.

 

 

          Яскравими емоціями день наповнили ознайомлення з експозицією художнього музею та екскурсія містом.

 


          За час роботи конференції було проголошено більше 60-ти доповідей на пам’яткоохоронну, музеєзнавчу, історичну, археологічну та мистецтвознавчу тематику та порушено низку актуальних проблем.

 


          Дякуємо кафедрі історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна (С.І. Посохов), Центру краєзнавства ім. академіка П.Т. Тронька ХНУ ім. В.Н. Каразіна (С.М. Куделко) та всім учасникам за співпрацю!