Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

У пам’яток міста Люботин з’явились охоронні зони

Головна » Новини » У пам’яток міста Люботин з’явились охоронні зони
У пам’яток міста Люботин з’явились охоронні зони

 

          Наступним в черзі на затвердження зон охорони пам’яток стало місто Люботин.

          Так, наказом Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації від 27.11.2020 № 246 затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток історії, монументального мистецтва та археології місцевого значення м. Люботин Харківської області.

 

 

          Встановлення зон охорони пам'яток та режимів їх використання є одним із засобів перспективного містоутворення, що забезпечує планомірну зміну як інтер'єрів міських вулиць, так і загальноміського силуету, з максимальним врахуванням не тільки візуального розкриття пам'яток та цінної історичної забудови, а й характерних індивідуальних особливостей міста в цілому.

          Науково-проектна документація, в якій визначені межі та режими використання зон охорони пам’яток, включає текстову частину та графічні матеріали в послідовності викладання аналітичних та регулятивних положень, зафіксованих у схемах, науково-проектних пропозиціях та висновках.

 

 

          В даному проекті визначені три головних історичних ареали, комплексні зони охорони об’єктів культурної спадщини, зони регулювання забудови, зони охорони природного та паркового ландшафтів, зони охорони пам'яток та об'єктів археології.

          Ознайомитися із матеріалами зон охорони пам’яток історії, монументального мистецтва та археології місцевого значення м. Люботин Харківської області, а також з обмеженнями у їх використанні, можна на сайті Центру за посиланням:

- текстові матеріали

- графічні матеріали