Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Триває робота з укладання охоронних договорів із власниками об’єктів культурної спадщини

Головна » Новини » Триває робота з укладання охоронних договорів із власниками об’єктів культурної спадщини
Триває робота з укладання охоронних договорів із власниками об’єктів культурної спадщини

 

         ОКЗ «ХНМЦОКС» разом із Управлінням культури і туризму ХОДА продовжує роботу з укладання охоронних договорів із власниками об’єктів культурної спадщини на території м. Харкова та Харківської області.

         Черговий охоронний договір укладено на пам’ятку історії місцевого значення – Будинок судових установ за адресою: м. Харків, майдан Героїв Небесної Сотні, 36, взяту на облік рішенням виконавчого комітету Харківської обласної ради народних депутатів від 12.01.1981 № 13, охоронний № 1607.

 

 

 

          Із історичної довідки:

 

          Судові палати засновувалися згідно із судовими статутами від 20 листопада 1864 року внаслідок судової реформи. Були апеляційною інстанцією по відношенню до окружних судів, органами судового нагляду за їхньою діяльністю, з’їздами мирових суддів, а також адвокатурою, нотаріатом, судовими слідчими та вважалися судами першої інстанції у справах про державні злочини.

 

 

         Харківська судова палата була утворена у листопаді 1867 року. Це перша судова палата, заснована в українських губерніях на основі судових статутів 1864 року. Ії діяльність поширювалася на Харківську, Курську, Орловську і Воронезьку губернії. Очолював Харківську судову палату барон М. Торнау (1812–1882).

         Для будівлі Харківських судових установ Міською думою була виділена земельна ділянка на Михайлівській площі. Будівля побудована за проектом академіка архітектури О. Бекетова у 1889–1902 роках. Договір врегульовував розміри, кількість приміщень та їхнє призначення. Всі меблі для закладу були виконані за ескізами та шаблонами О. Бекетова та під його керівництвом.

 

 

         Судові палати припинили свою діяльність в 1919 році у зв’язку зі встановленням радянської влади.

         Наразі у цій будівлі розташовується Апеляційний суд Харківської області.