Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Харків відвідав відомий німецький письменник Міхаель Целлер

Головна » Новини » Харків відвідав відомий німецький письменник Міхаель Целлер
Харків відвідав відомий німецький письменник Міхаель Целлер

         Історія міста Харкова сягає століть. За цей час на території нашої землі відбувались різні події: з’являлись поселення, розроблялись поля, будувались заводи, народжувались визначні особистості, проходили війни…

         Всі ці події, в певній мірі, завжди залишали свій відбиток у нашій свідомості, а ми, в свою чергу, матеріалізували їх за допомогою певних предметів, речей, споруд чи витворів.

         Чомусь присвячуються пам’ятні стели, меморіальними дошками засвідчують відкриття чи винаходи, пам’ятники встановлюють на честь відомих діячів, а кладовища назавжди залишаються сховком пам’яті про всіх тих, хто свого часу «творив» нашу історію. Як не дивно, але значна історія Харкова саме й «зберігається» на кладовищах… Зберігається у формі пам’ятників, меморіальних дошок, стел… з викарбуваними на них іменами, датами, подіями, діяннями.

 

 

 

         Цвинтарі м. Харкова прихистили не лише наших земляків, але й представників інших націй. Яскравим свідченням цього є Німецький військовий цвинтар, розташований на території Харківського міського кладовища № 17. Цвинтар було відкрито в лютому 1998 р. за участі тодішнього федерального президента ФРН Романа Герцога. В кінці 2008 р. тут було 38927 могил, зараз близько 50 тис. поховань німецьких воїнів, рештки яких були знайдені на території Харківської, Полтавської, Сумської, Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей.

 

 

 

 

         Нещодавно до Харкова завітав німецький письменник Міхаель Целлер з метою роботи над новою книгою про Харків. Міхаель, в рамках свого історичного дослідження, відвідав Німецький військовий цвинтар, де, за його словами, похований дядько письменника.

 

 

 

         Під час пошуку поховання, а також загального огляду цвинтаря, Міхаель Целлер, за словами нашого співробітника, дуже тепло відгукувався про місто Харків, його історію, природні ландшафти, краєвиди.

         Примітним в даній ситуації є те, що про Харків та його історію пишуть не лише харків’яни, але й наші закордонні колеги, що свідчить про неабиякий потенціал нашого регіону в історичному, культурному та туристичному контекстах.