Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Фото Покровського собору у Харкові увійшло в трійку кращих за результатами конкурсу Wiki Loves Monuments («Вікі любить пам’ятки»)

Головна » Новини » Фото Покровського собору у Харкові увійшло в трійку кращих за результатами конкурсу Wiki Loves Monuments («Вікі любить пам’ятки»)
Фото Покровського собору у Харкові увійшло в трійку кращих за результатами конкурсу Wiki Loves Monuments («Вікі любить пам’ятки»)

          Останні роки проходить міжнародний фотоконкурс Wiki Loves Monuments («Вікі любить пам’ятки») – фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться у близько 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа, в тому числі в Україні – громадською організацією «Вікімедіа Україна». Конкурс розкриває незвичайні сторінки історії та культури України для мільйонів Інтернет-користувачів країни та світу, таким чином створюється каталог українських культурних пам’яток, який ілюструється зібраними під час конкурсу фотографіями.

          Щороку фотоконкурс приваблює не лише тих, хто хоче випробувати в ньому свої сили та вміння, але й дає можливість фахівцям у сфері охорони культурної спадщини долучитися до оцінювання фоторобіт в якості журі. Одним із таких членів журі минулого року стала Юлія Золотова – молодший науковий співробітник нашого Центру.

 

 

          Згідно з інформацією, наданою організаторами «Вікі любить пам’ятки» у 2020 році на конкурс було подано понад 47 тисяч світлин та відео пам’яток культури України, що є рекордом за всі роки проведення конкурсу в Україні. Цьогоріч свої роботи завантажили 550 авторів. За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць.

          Після попереднього перегляду фотографій, які не відповідали формальним вимогам регламенту, в першому раунді он-лайн оцінювання до журі потрапило 8155 світлин. Під час першого раунду кожен член журі отримував «порцію» приблизно з 740 світлин, які потребували оцінювання. Організатори у довільному порядку розподілили їх між усіма членами журі таким чином, щоб кожну світлину могли оцінювати два члени журі. До наступного раунду «пройшло» 928 робіт.

          На другому етапі члени журі побачили всі світлини, що отримали високі бали. Вони оцінювали за 10-тибальною шкалою ті фото, які не опрацьовували в попередньому раунді. За результатами оцінювання 165 фото потрапили до фінального раунду, он-лайн засідання якого проходило 19 грудня у. м. Київ. З інформацією про сам конкурс та умови його проведення можна ознайомитись за посиланням http://wlm.org.ua/jury-2020/.

          Саме засідання відбувалося у незвичному місці через карантинні обмеження — в залі кінотеатру «Планета Кіно» (РЦ «Блокбастер»). 12 членів журі приїхали до Києва, щоб оцінити світлини й вибрати ті, які будуть представляти Україну на міжнародному етапі. Варто відзначити, що організатори «Вікі любить пам’ятки» за власний кошт забезпечили проїзд та перебування в столиці.

 

 

          Журі переглянуло 165 світлин, які пройшли до третього раунду, після чого кількість фото скоротилась до 43, потім – до 23, а в кінці – фінальна десятка.

          Найкращими за якістю, композицією, енциклопедичністю тощо, журі визнало світлини пам’яток, розташованих у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях та місті Київ. Ці фотографії представлятимуть Україну на міжнародному етапі конкурсу, де позмагаються з переможцями інших країн.

          Найкращою світлиною «Вікі любить пам’ятки 2020» стала фотографія Церкви Святого Юрія, розташованої у місті Дрогобич Львівської області. Автор фото – О. Курило.

 

 

          На другому місці аерофото історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що розташований у смт Мирному Запорізької області. Фото зробив Е. Сарахман. Також світлина стала найкращою серед інших фото Запорізької області.

 

 

         А почесне третє місце зайняла «вечірня» фотографія Покровського собору у Харкові. Знімок зробила К. Поліщук.

 

 

          Детальніше про топ-10 переможців 2020 року за посиланням http://wlm.org.ua/winners_2020/.

          Ось так закінчився черговий етап конкурсу «Вікі любить пам’ятки». Хочемо привітати всіх переможців та подякувати організаторам за високий рівень підготовки та теплий прийом у Києві членів журі!