Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Чугуїв отримав затверджені межі та режими використання зон охорони пам’яток історії, монументального мистецтва та археології місцевого значення

Головна » Новини » Чугуїв отримав затверджені межі та режими використання зон охорони пам’яток історії, монументального мистецтва та археології місцевого значення
Чугуїв отримав затверджені межі та режими використання зон охорони пам’яток історії, монументального мистецтва та археології місцевого значення

 

          Важливим етапом після розробки і затвердження історико-архітектурного опорного плану міста, являється необхідність затвердження меж і режимів використання зон охорони пам’яток, які розташовуються в його межах.

          Наказом Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації від 13.11.2020 № 240 затверджено межі та режими використання зон охорони пам’яток історії, монументального мистецтва та археології місцевого значення, які були розроблені окремим розділом у складі науково-проектної документації генерального плану м. Чугуєва Харківської області.

 

 

 

          Матеріали по зонам, які були напрацьовані раніше, зазнали коригування на підставі додаткових архівних джерел, вивчення об’єктів культурної спадщини міста, його природної підоснови, внаслідок чого були оновлені та доповнені усі розділи. Також класифіковано і картографовано нерухому культурну спадщину міста, скореговано списки пам'яток та об'єктів культурної спадщини, доповнено переліки значних історичних будівель.

 

 

          В документації визначено комплексні охоронні зони центральної частини міста, комплексні охоронні зони та охоронні зони окремо розташованих пам'яток та об'єктів культурної спадщини міста, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, охоронні зони пам'яток та об'єктів археології. При ознайомленні та роботі із зонами охорони в м. Чугуїв слід розуміти, що об’єкти, які містяться в межах ареалу та за його територією, формувались у місті в різний час, у міру його розвитку. Оскільки їх хронологія та видова приналежність різні, то відмінними є і вимоги у використанні, будівництві, регулюванні висотності, які застосовуються по відношенню до тих чи інших об’єктів культурної спадщини, в залежності від зони, в якій вони розташовані.

         Ознайомитися із матеріалами зон охорони пам’яток історії, монументального мистецтва та археології місцевого значення м. Чугуїв Харківської області, а також з обмеженнями у їх використанні, можна на сайті Центру за посиланням:

          - текстові матеріали

          - графічні матеріали