Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

16.12.2015 р. відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

Головна » Новини » 16.12.2015 р. відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.
16.12.2015 р. відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.

На засіданні розглянули питання щодо невнесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини (взяті на облік відповідно до законодавства УРСР) за видами: історичні та монументального мистецтва, що втратили предмет охорони та які розташовуються на території Харківської області та м. Харкова (пп. 25-90 переліку об’єктів культурної спадщини, складеного за результатами перегляду списків (переліків) пам'яток історії та культури, передбачених пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16 грудня 2004 року №2245-IV «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини»)», щодо внесення до Переліку об’єктів культурної спадщини об’єкту археології – Курган «Турецька могила»,  який розташовується на території м. Харкова, щодо внесення до Переліку об’єктів культурної спадщини  об’єктів культурної спадщини за видом: археологічні, які розташовуються на території Зміївського району та м. Ізюм Харківської області, щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини за видом: археологічні, які розташовуються на території Близнюківського району Харківської області, що взяті на облік відповідно до законодавства УРСР, щодо перейменування та занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятки (сучасна назва – «Пам’ятник борцям Жовтневої революції» (надгробна урна, «Вічний вогонь»), вид – пам’ятка  історії, пропонована назва - «Пам’ятник героям, які поклали голову за незалежність та свободу України», вид – пам’ятка історії та монументального мистецтва), яка розташовується за адресою: м. Харків пл. Університетська, взята на облік відповідно до законодавства УРСР.