Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

11.10.2017 Засідання Консультативної ради

Головна » Інформаційне меню » Консультативна рада » 11.10.2017 Засідання Консультативної ради

 

Засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації 11.10.2017 р.

 

          ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Інформування членів Консультативної ради щодо реалізації рішень попереднього засідання від 30 травня 2017 року.

 

2. Розгляд звернення відділу культури і туризму Люботинської міської ради щодо погодження науково-проектної документації «Історико-архітектурний опорний план міста Люботин Харківської області (на підставі комплексних досліджень культурної спадщини та розроблення спеціальної науково-проектної документації)».

 

3. Розгляд звернення координатора харківського Євромайдану В.І. Чистиліна щодо невключення пам’ятки історії місцевого значення – Могили героя громадянської війни М.О. Руднєва до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

 

4. Розгляд пропозиції за наслідками проведеного наукового дослідження згідно рішення Консультативної ради (протокол №38 від 30.05.2017) щодо внесення/невнесення Будинку, в якому жив Г.І. Петровський за адресою: м. Харків, вул. Мироносицька, 64 з визначеною актуальною назвою, що перебуває на обліку відповідно до законодавства УРСР.

 

5. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини за видом: історичний та об’єкт архітектури, які розташовуються на території м. Харкова та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР.

 

6. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини за видом: історичний, об’єкт архітектури та об’єкт монументального мистецтва, які розташовуються на території м. Харкова та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР.

 

7. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини за видом: історичний та об’єкт монументального мистецтва, які розташовуються на території м. Харкова та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР.

 

8. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини за видом: історичний та об’єкт монументального мистецтва, які розташовуються на території Вовчанського району та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР.

 

9. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України: пам’яток культурної спадщини за видом: археологічний, які розташовуються на території Первомайського району Харківської області та перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР.

 

10. Розгляд пропозицій щодо внесення об’єктів археологічної спадщини, що розташовуються на території Первомайського району до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

 

11. Розгляд пропозиції щодо включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України Меморіального комплексу жертв Голокосту в складі 3 об’єктів: Пам’ятний знак «Стіна Скорботи», Пам’ятний знак «Рятівникам – Праведникам світу», Пам’ятний знак «Звернення до нащадків» згідно попереднього рішення Консультативної ради.

 

12. Розгляд питання щодо включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкта культурної спадщини за видом історичний та категорією місцевого значення - Основ’янське земське училище імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка (школа Квіток) за адресою: м. Харків, вул. Москалівська,131 згідно попереднього рішення Консультативної ради.

 

Ухвалення пропозиції доповнити порядок денний п. 13 «Різне».

 

 ПИТАННЯ ПЕРШЕ

 

         Інформування членів Консультативної ради щодо реалізації рішень засідання від 30 травня 2017 року: повідомлено про занесення Міністерством культури України 335 об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України; звернено увагу на п. 2 порядку денного щодо розгляду «Історико-архітектурного опорного плану м. Люботин».

 

УХВАЛИЛИ:

 

         Взяти до відома.

 

ПИТАННЯ ДРУГЕ

 

         Ознайомлено присутніх з науково-проектною документацією розділу генерального плану м. Люботин Харківської області «Історико-архітектурний опорний план» (далі – науково-проектна документація). Науково-проектна документація була перероблена у зв’язку зі збільшенням території м. Люботин та зміною назв вулиць.

 

УХВАЛИЛИ:

 

         Затвердити науково-проектну документацію розділу генерального плану м. Люботин Харківської області «Історико-архітектурний опорний план».

 

 ПИТАННЯ ТРЕТЄ

 

         Ознайомлено присутніх зі зверненням координатора харківського Євромайдану В.І. Чистиліна щодо невнесення пам’ятки історії місцевого значення – Могили героя громадянської війни М.О. Руднєва до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, надано коротку історичну довідку про даний об’єкт.

 

УХВАЛИЛИ:

 

         Порушити клопотання перед Міністерством про невнесення пам’ятки історії місцевого значення – Могили героя громадянської війни М.О. Руднєва до Державного реєстру нерухомих пам’яток, охоронний № 178.

 

ПИТАННЯ ЧЕТВЕРТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з наслідками проведеного наукового дослідження згідно попереднього рішення Консультативної ради щодо внесення/невнесення Будинку, в якому жив Г.І. Петровський за адресою: м. Харків, вул. Мироносицька, 64 з визначеною актуальною назвою, що перебуває на обліку відповідно до законодавства УРСР. Зазначено, що свого часу в ньому проживав художник Шапошников М. О. та надана коротка історична довідка про нього.

 

УХВАЛИЛИ:

 

1. Порушити клопотання перед Міністерством про незанесення Будинку, в якому жив Г.І. Петровський, охоронний № 81, відповідно п. 2 Переліку пам’яток до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

2. Створити робочу групу щодо доопрацювання облікової документації на Будинок, в якому жив М.О. Шапошников за адресою: м. Харків, вул. Мироносицька, 64 для розгляду на наступному засіданні Консультативної ради у складі: Куделко С.М., Красіков М.М., Черкасова К.Т.

 

ПИТАННЯ П'ЯТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з пам’ятками культурної спадщини за видом: історичний та архітектури, які розташовуються на території м. Харкова, що перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР.

 

УХВАЛИЛИ:

 

1. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта відповідно п. 3 Переліку пам’яток до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятки: за видом – історичний та об’єкт архітектури, за категорією – місцевого значення.

2. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єктів відповідно пп. 4-5 Переліку пам’яток до Державного реєстру пам’яток: за видом – історичні, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ ШОСТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з пам’ятками культурної спадщини за видом: архітектурний, історичний та об’єкт монументального мистецтва, які розташовуються на території м. Харкова, що перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР.

 

УХВАЛИЛИ:

 

1. Доопрацювати облікову документацію на Будинок комерційного інституту за адресою м. Харків. вул. Алчевських, 44 відповідно п.5 Переліку пам’яток Департаментом містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації та розглянути його на наступному засіданні Консультативної ради.

2. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкту відповідно п.6 Переліку пам’яток до Державного реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, архітектури, за категорією – місцевого значення.

3. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкту відповідно п.7 Переліку пам’яток до Державного реєстру як пам’ятку: за видом – монументального мистецтва, історичний, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ СЬОМЕ

 

         Ознайомлено присутніх з пам’ятками культурної спадщини за видом: історичний, монументального мистецтва, які розташовуються на території м. Харкова, що взяті на облік відповідно до законодавства УРСР.

 

УХВАЛИЛИ:

 

1. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта відповідно п. 8 Переліку пам’яток до Державного реєстру як пам’ятку: за видом – монументального мистецтва, за категорією – місцевого значення.

2. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта відповідно п. 9 Переліку пам’яток до Державного реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, монументального мистецтва, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ ВОСЬМЕ

 

         Ознайомлено присутніх з пам’ятками культурної спадщини за видом: історичні та об’єкт монументального мистецтва, які розташовуються на території Вовчанського району Харківської області, що перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР.

 

УХВАЛИЛИ:

 

1. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єктів відповідно пп. 10-16, 18 Переліку пам’яток до Державного реєстру як пам’яток: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.

2. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта відповідно п. 17 Переліку пам’яток до Державного реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, монументального мистецтва, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ ДЕВ'ЯТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з об’єктами культурної спадщини за видом: археології, які розташовуються на території Первомайського району Харківської області, що перебувають на обліку відповідно до законодавства УРСР.

 

УХВАЛИЛИ:

 

         Порушити клопотання перед Міністерством про внесення об’єктів відповідно п. 19 Переліку пам’яток до Державного реєстру як пам’яток за видом: археологічний, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ ДЕСЯТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з об’єктами культурної спадщини на території Первомайського району Харківської області  за видом: археологічний.

 

УХВАЛИЛИ:

 

          Порушити клопотання перед Міністерством про внесення об’єктів відповідно пп. 1-7 Переліку об’єктів за видом: археологічний, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ ОДИНАДЦЯТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Меморіальний комплекс жертв Голокосту у складі 3 об’єктів: Пам’ятний знак «Стіна Скорботи», Пам’ятний знак «Рятівникам – Праведникам світу», Пам’ятний знак «Звернення до нащадків» згідно попереднього рішення Консультативної ради. Зачитано листа з архіву Служби безпеки України.

 

УХВАЛИЛИ:

 

          Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта культурної спадщини – Пам’ятний знак «Стіна Скорботи», Пам’ятний знак «Рятівникам – Праведникам світу», Пам’ятний знак «Звернення до нащадків» відповідно п. 8 Переліку об’єктів до Державного реєстру за видом: історичний, за категорією – місцевого значення.

 

 ПИТАННЯ ДВАНАДЦЯТЕ

 

         Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Основ’янське земське училище імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка (школа Квіток) за адресою: м. Харків, вул. Москалівська, 131 згідно попереднього рішення Консультативної ради.

 

УХВАЛИЛИ:

 

         Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкта культурної спадщини – Основ’янське земське училище імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка (школа Квіток) відповідно п. 9 Переліку об’єктів за адресою: м. Харків, вул. Москалівська, 131 до Державного реєстру за видом: історичний, за категорією – місцевого значення.

 

 РІЗНЕ

 

         Озвучена пропозиція завчасно створювати робочі групи та давати завдання для відпрацювання членам Консультативної ради та запрошувати в разі необхідності не спеціалістів. Зазначено, що подібні Консультативні ради мають відкритий характер.

         Запропоновано виконавцям облікової документації звертатися за допомогою до членів Консультативної ради.