Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

11.03.2020 відбулася презентація книги «Звід пам’яток історії та культури України: Харківська область. м. Чугуїв і Чугуївський район»

Головна » Новини » 11.03.2020 відбулася презентація книги «Звід пам’яток історії та культури України: Харківська область. м. Чугуїв і Чугуївський район»
11.03.2020 відбулася презентація книги «Звід пам’яток історії та культури України: Харківська область. м. Чугуїв і Чугуївський район»

 

          11 березня 2020 року в приміщенні Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна (зала живопису Художньої галереї, м. Чугуїв, пл. Соборна, 2) відбулася презентація книги «Звід пам’яток історії та культури України: Харківська область. м. Чугуїв і Чугуївський район», підготовленої ОКЗ «Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини» за підтримки Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та співпрацею із КЗ  «Художньо-меморіальний музей І. Ю. Рєпіна» Харківської обласної ради.

 

 

          Енциклопедичне видання складається з окремих нарисів про м. Чугуїв і Чугуївський район, в яких простежується не тільки історичний розвиток краю від найдавніших часів й до сьогодення, але й проводиться аналіз появи та збереження об’єктів культурної спадщини Чугуївщини, двох розділів про пам’ятки, в яких міститься 264 статті про об’єкти культурної спадщини, а також близько 450 світлин та розширеного науково-довідкового апарату.

 

 

          З привітальним словом виступив голова обласної редакційної колегії Харківського тому «Звід пам’яток історії та культури України», заступник начальника Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Олег Яцина.

 

 

          Про окремі етапи створення другої книги із серії енциклопедичних видань, запланованих обласною редакційною колегією Харківського тому «Звід пам’яток історії та культури України», що є результатом науково-дослідної роботи науковців, краєзнавців, співробітників Центру, повідомила Лариса Колесникова, відповідальний секретар обласної редколегії, завідувач відділом зводу пам’яток та облікової документації ОКЗ «ХНМЦОКС».

 

 

 

 

          У презентації видання взяли участь: керівництво Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, ОКЗ «Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини», Чугуївської міської ради, Чугуївської районної державної адміністрації, КЗ  «Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна», представники авторського складу (архітектори, археологи, історики, мистецтвознавці), інші запрошені.

 

 

          В кінці заходу відбувся розіграш призів, одним з яких був примірник презентованої книги.

 

 

 

 

 

 

          Із виданням «Звід пам’яток історії та культури України: Харківська область. м. Чугуїв і Чугуївський район» можна ознайомитися на офіційному сайті «Харківського науково-методичного центру охорони культурної спадщини» за посиланням.