Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

11.01.17 Засідання Консультативної ради

Головна » Інформаційне меню » Консультативна рада » 11.01.17 Засідання Консультативної ради

         

Засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації 11.01.2017 р.

 

Порядок денний:

1. Інформування членів Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації (далі – Консультативна рада) щодо реалізації рішень попереднього засідання.

2. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятки культурної спадщини – Будинок Держпромисловості (ДЕРЖПРОМ) за видом: архітектури та містобудування, за категорією: національного значення, яка знаходиться за адресою: м. Харків, майдан Свободи, 5, літ. «А-7», «А-9», «А-13».

3. Розгляд пропозиції щодо можливості надання статусу пам’ятки національного значення пам’ятці історії та монументального мистецтва Меморіальному ансамблю «Дробицький яр» за адресою м. Харків, Московський проспект, за окружною дорогою, напроти житлового мікрорайону «Горизонт».

4. Розгляд пропозицій щодо внесення об’єктів культурної спадщини за видом: історичні до Переліку об’єктів культурної спадщини, що розташовуються у м. Харкові, Богодухівському, Зміївському, Красноградському районах та м. Люботині Харківської області (пп. 1-8 переліку об’єктів культурної спадщини)

5. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятки культурної спадщини – Ескадронна школа з каплицею, ескадронною школою та майстернею за видом: архітектури та містобудування, за адресою: Харківська обл., м. Чугуїв, вул. Харківська 112.

6. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини за видом: історичні та монументального мистецтва, які розташовуються на території м. Харкова, що взяті на облік відповідно до законодавства УРСР (пп. 19-35 переліку об’єктів культурної спадщини, складеного за результатами перегляду списків (переліків) пам'яток історії та культури, передбачених пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16 грудня 2004 року №2245-IV «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини»).

7. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини за видом: історичні та монументального мистецтва, які розташовуються на території м. Харкова, що взяті на облік відповідно до законодавства УРСР (пп. 36-39 переліку об’єктів культурної спадщини, складеного за результатами перегляду списків (переліків) пам'яток історії та культури, передбачених пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16 грудня 2004 року №2245-IV «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини»).

8. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини за видом: історичні, які розташовуються на території м. Харкова та м. Люботина Харківської області, що взяті на облік відповідно до законодавства УРСР (пп. 40-54 переліку об’єктів культурної спадщини, складеного за результатами перегляду списків (переліків) пам'яток історії та культури, передбачених пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16 грудня 2004 року №2245-IV «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини»).

9. Розгляд пропозицій щодо внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини за видом: археології, які розташовуються на території Первомайського району Харківської області, що взяті на облік відповідно до законодавства УРСР (пп. 1-18 переліку об’єктів культурної спадщини, складеного за результатами перегляду списків (переліків) пам'яток історії та культури, передбачених пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16 грудня 2004 року №2245-IV «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини»)..

10. Розгляд пропозицій щодо невнесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’яток культурної спадщини (взяті на облік відповідно до законодавства УРСР) за видами: історичні, що втратили предмет охорони та які розташовуються на території
м. Харкова (пп. 55-56 переліку об’єктів культурної спадщини, складеного за результатами перегляду списків (переліків) пам'яток історії та культури, передбачених пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16 грудня 2004 року №2245-IV «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини»).

11. Різне.


ПИТАННЯ ПЕРШЕ

Інформування членів Консультативної ради щодо реалізації попередніх рішень, повідомлення про занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (далі - Реєстр) трьох об’єктів культурної спадщини: Меморіальний комплекс «Дробицький Яр», за видом – пам’ятка історії, монументального мистецтва; Пам’ятник Т. Г. Шевченку, за видом – пам’ятка монументального мистецтва; Печерний християнський скит, за видом – пам’ятка історії.

 

УХВАЛИЛИ:

Взяти до відома.


ПИТАННЯ ДРУГЕ

Ознайомлено присутніх з пам’яткою архітектури місцевого значення – Будинок Держпромисловості (ДЕРЖПРОМ).

 

УХВАЛИЛИ:

Порушити клопотання перед Міністерством культури України (далі – Міністерство) про занесення об’єкту – Будинок Держпромисловості (ДЕРЖПРОМ), до Реєстру як пам’ятку: за видом – об’єкт архітектури, за категорією – національного значення.

 

ПИТАННЯ ТРЕТЄ

Ознайомлено присутніх з пропозицією щодо клопотання перед Міністерством про надання пам’ятці місцевого значення – Меморіальний комплекс «Дробицький Яр», який занесено до Реєстру наказом Міністерства № 1162 від 06.12.2016р. за видом – пам’ятка історії, монументального мистецтва, категорії національного значення.

 

УХВАЛИЛИ:

Порушити клопотання перед Міністерством про підготовку пропозиції Кабінету Міністрів України щодо надання категорії національного значення пам’ятці історії та монументального мистецтва – Меморіальний комплекс «Дробицький Яр».

 

ПИТАННЯ ЧЕТВЕРТЕ

Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Будинок родини Синякових.

 

УХВАЛИЛИ:

Порушити клопотання перед Міністерством про внесення об’єкту – Будинок родини Синякових, до Реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.

Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Пам’ятний знак жертвам Голокосту. Пам’ятник встановлений у 2006р.

 

УХВАЛИЛИ:

 1. Доопрацювати облікову документацію на вказаний об’єкт культурної спадщини з назвою – Пам’ятний знак жертвам нацизму, за типом – визначне місце.
 2. Розглянути на одній з наступних Консультативних рад об’єкт культурної спадщини – Пам’ятний знак жертвам нацизму.

 

СЛУХАЛИ:

Ознайомлено присутніх з комплексним об’єктом культурної спадщини –Меморіальний комплекс жертв Голокосту у складі 3 об’єктів: Пам’ятний знак «Стіна Скорботи», Пам’ятний знак «Рятівникам – Праведникам світу», Пам’ятний знак «Звернення до нащадків». Вид об’єктів культурної спадщини – історичний, тип – споруда, пропонована категорія – місцевого значення.

 

УХВАЛИЛИ:

 1. Доопрацювати облікову документацію на об’єкт культурної спадщини – Меморіальний комплекс жертв Голокосту, за типом – визначне місце.
 2. До роботи над обліковою документацією залучити Леонідова Л.П. та інших провідних істориків часів Другої світової війни, провести повноцінне дослідження.
 3. Розглянути на одній з наступних Консультативних рад об’єкт культурної спадщини – Меморіальний комплекс жертв Голокосту.

 

СЛУХАЛИ:

Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Братська могила жертв Голокосту, за адресою: Харківська область, м. Богодухів.

 

УХВАЛИЛИ:

 1. Доопрацювати облікову документацію на об’єкт культурної спадщини – Братська могила жертв Голокосту.
 2. Розглянути на наступному засіданні Консультативної ради об’єкт культурної спадщини – Братська могила жертв Голокосту.

 

СЛУХАЛИ:

Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Братська могила жертв Голокосту, за адресою: Харківська обл., Красноградський район, с. Наталине, вул. Свято-Троїцька, 77.

 

УХВАЛИЛИ:

Порушити клопотання перед Міністерством про внесення об’єкту – Братська могила жертв Голокосту, до Реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.

 

СЛУХАЛИ:

Ознайомлено присутніх з об’єктом культурної спадщини – Братська могила полковника Грищенка А. О., майора Грищенка Г. О., Грищенка О. та невідомого солдата.

 

УХВАЛИЛИ:

Порушити клопотання перед Міністерством про внесення об’єкту – Братська могила полковника Грищенка А. О., майора Грищенка Г. О., Грищенка О. та невідомого солдата, до Реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.

 

ПИТАННЯ П'ЯТЄ

Ознайомлено присутніх з комплексною пам’яткою архітектури національного значення – Ескадронна школа з каплицею, ескадронним комітетом та майстернею.

 

УХВАЛИЛИ:

Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкту – Ескадронна школа з каплицею, ескадронним комітетом та майстернею, до Реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, об’єкт архітектури, об’єкт містобудування, за категорією – національного значення.

 

ПИТАННЯ ШОСТЕ

Ознайомлено присутніх з пам’ятками культурної спадщини за видом: історичні та монументального мистецтва, які розташовуються на території м. Харкова, що взяті на облік відповідно до законодавства УРСР.

 

УХВАЛИЛИ:

 1. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єктів відповідно пп. 19-28, 31-35 Переліку до Реєстру як пам’яток: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.
 2. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкту відповідно п 30 Переліку до Реєстру як пам’ятку: за видом – об’єкт монументального мистецтва, за категорією – місцевого значення.
 3. Змінити назву об’єкту – Меморіальне кладовище на Комплекс поховань.

 

УХВАЛИЛИ:

 1. Доопрацювати облікову документацію на об’єкт культурної спадщини – Пам’ятник Галині Нікітіні, за видом: історичний, об’єкт монументального мистецтва.
 2. 2.      Розглянути на наступному засіданні Консультативної ради об’єкт культурної спадщини – Пам’ятник Галині Нікітіній.

 

ПИТАННЯ СЬОМЕ

Ознайомлено присутніх з пам’ятками культурної спадщини за видом: історичні та монументального мистецтва, які розташовуються на території м. Харкова, що взяті на облік відповідно до законодавства УРСР.

 

УХВАЛИЛИ:

 1. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єктів відповідно пп. 36-38 Переліку до Реєстру як пам’яток: за видом – історичний, за категорією – місцевого значення.
 2. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкту відповідно п. 39 Переліку до Реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, об’єкт монументального мистецтва, за категорією – місцевого значення.


ПИТАННЯ ВОСЬМЕ

Ознайомлено присутніх з пам’ятками культурної спадщини за видом: історичні та об’єкт архітектури, які розташовуються на території м. Харкова, що взяті на облік відповідно до законодавства УРСР.

 

УХВАЛИЛИ:

 1. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єкту відповідно п. 40 Переліку до Реєстру як пам’ятку: за видом – історичний, об’єкт архітектури, за категорією – місцевого значення.
 2. Порушити клопотання перед Міністерством про занесення об’єктів відповідно пп. 41-43, 45-48, 50-54 Переліку до Реєстру як пам’яток: за видом – історичний,  за категорією – місцевого значення.


ПИТАННЯ ДЕВ'ЯТЕ

Ознайомлено присутніх з об’єктами культурної спадщини відповідно до пп. 1-18 Переліку. Представлені об’єкти археологічної спадщини відповідають критерію автентичності, відображають розвиток культури та пов’язані з віруваннями, життям, а також пов'язаний зі давніми технологіями селітроваріння населення водозборів р. Оріль.


УХВАЛИЛИ:

Порушити клопотання перед Міністерством про внесення об’єктів відповідно до пп. 1-18 Переліку до Реєстру як пам’яток: за видом – археологічні, за категорією – місцевого значення.

 

ПИТАННЯ ДЕСЯТЕ

Ознайомлено присутніх з об’єктами культурної спадщини – Пам'ятник О. М. Горькому, за адресою: м. Харків, пр. Московський, 132, парк  Машинобудівників Слобідський р-н, та Пам'ятник О. М. Горькому, за адресою: м. Харків, пр. Московський, 199, на території ХЕМЗ Московський р-н. Пам’ятники  відсутні. Предмет охорони відсутній.

 

УХВАЛИЛИ:

Порушити клопотання перед Міністерством про невнесення об’єктів культурної спадщини – Пам'ятник О. М. Горькому, за адресою: м. Харків, пр. Московський, 132, парк  Машинобудівників Слобідський р-н, та Пам'ятник О. М. Горькому, за адресою: м. Харків, пр. Московський, 199, на території ХЕМЗ Московський р-н, до Реєстру.


ПИТАННЯ ОДИНАДЦЯТЕ

Висловлено побажання стосовно того, щоб перед засіданнями Консультативної ради кожному члену Консультативної ради надавалися у електронному вигляді матеріали щодо об’єктів культурної спадщини, які плануються до розгляду та відповідний порядок денний.


УХВАЛИЛИ:

Пропозицію взяти до відома.

 

Запропоновано звернутися від імені Консультативної ради до Міністерства з метою порушити питання щодо надання кваліфікаційних документів – відкритих листів, співробітникам комунальних закладів, які займаються проблемами обліку об’єктів археологічної спадщини, однак на даний час не мають можливості отримати відповідні кваліфікаційні документи.


УХВАЛИЛИ:

Підготувати відповідний лист до Міністерства.