Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/libvar/.system/tmp/sess_3d1ue2g00g6lv68g5po2rlco04, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/libvar/spadschina.kh.ua/www/manager/includes/config.inc.php on line 60
Харківська спадщина, центр охорони культурної спадщини | 1071 щойно виявлений об’єкт включено до Переліку об’єктів культурної спадщини Харківської області

Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

1071 щойно виявлений об’єкт включено до Переліку об’єктів культурної спадщини Харківської області

Головна » Новини » 1071 щойно виявлений об’єкт включено до Переліку об’єктів культурної спадщини Харківської області
1071 щойно виявлений об’єкт включено до Переліку об’єктів культурної спадщини Харківської області

          Розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від 23.11.2020 р. № 745 до переліку щойно виявлених обєктів культурної спадщини включено 1071 об’єкт. Серед яких – 940 об’єктів археологічної спадщини, 121 об’єкт історії та 10 об’єктів монументального мистецтва.

 

 

          На сьогоднішній день все більшої уваги та актуальності набуває історія та культура рідного краю, наша ідентичність і місцевий туризм визначними та історично знаковими місцямя. У зв’язку з цим важливим є популяризація об’єктів культурної спадщини, яка була б неможливою без залучення провідних фахівців Центру охорони культурної спадщини, які системно та, досить тривалий час, проводили і проводять роботу щодо виявлення, фотофіксації, дослідження та підготовки облікової документації на об’єкти культурної спадщини Харківської області.

          Тому, ми з повною впевненістю можемо сказати, що наш край сповнений цікавими та унікальними об’єктами, про які варто не тільки пам’ятати місцевим жителям, але й охороняти їх на державному рівні.

          Особливо хочеться звернути увагу на такі пам’ятки культурної спадщини.

 

 

          Ілюхівський, Зайцівський та Довжицький вали (Валківський район) є однією зі складових так званої Ізюмської лінії.

 

 

          Ізюмська лінія (Нова лінія, Новозбудована лінія) — система оборонних укріплень, споруджена 1679-80 рр. для захисту українських земель від турецько-татарської агресії. Розташована система в межах сучасної Харківської області України та Бєлгородської області Російської Федерації, та мала протяжність 530 км. Пролягала із заходу від містечка Коломак, збудованого 1675-76 рр. на р. Коломак, до р. Сіверський Донець, далі – вздовж річок Сіверського Дінця та його притоки Оскіл до гирла            р. Валуй, а потім до р. Тиха Сосна (притока Дону). Як воєнно-інженерний комплекс укріплення включали земляні вали, дерев’яні споруди, лісові засіки, міста й фортеці.

          Меморіальний комплекс жертвам голодоморів в Україні – об'єкт монументального мистецтва, який створено за моделлю заслуженого діяча мистецтв України О.М. Рідного. Меморіал вважається одним з кращих монументальних витворів, пов’язаних з Голодоморами в Україні.

 

 

          На розі Гімназійної набережної та Московського проспекту розташовується пам’ятник Петру Конашевичу-Сагайдачному, який є об’єктом монументального мистецтва та, свого роду, увічненням історичної пам’яті у камені.

 

 

          Серед об’єктів історії слід особливо виділити пам’ятний знак воїнам-землякам у м. Лозова, розміщений на вул. Михайла Грушевського. Пам’ятний знак пов’язаний з історичними подіями Другої світової війни та покликаний плекати почуття гордості у душах земляків.

 

 

          Будівля майстерні ескадронної школи у м. Чугуїв пов’язана з економічними та соціальними перетвореннями, історією існування військових поселень на території України. Також слід зазначити, що Майстерня також пов’язана з життям художника І.Ю. Рєпіна (1844 – 1930 рр.).

 

MODx Content Manager »

« MODx Parse Error »

MODx encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« PHP Parse Error »
 
PHP error debug
  Error: Unknown: open(/home/libvar/.system/tmp/sess_3d1ue2g00g6lv68g5po2rlco04, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) 
  Error type/ Nr.: Warning - 2 
  File: Unknown 
  Line: 0 
 
Parser timing
  MySQL: 0.0050 s(10 Requests)
  PHP: 0.0192 s 
  Total: 0.0243 s