1071 щойно виявлений об’єкт включено до Переліку об’єктів культурної спадщини Харківської області

Розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від 23.11.2020 р. № 745 до переліку щойно виявлених обєктів культурної спадщини включено 1071 об’єкт. Серед яких – 940 об’єктів археологічної спадщини, 121 об’єкт історії та 10 об’єктів монументального мистецтва.
На сьогоднішній день все більшої уваги та актуальності набуває історія та культура рідного краю, наша ідентичність і місцевий туризм визначними та історично знаковими місцямя. У зв’язку з цим важливим є популяризація об’єктів культурної спадщини, яка була б неможливою без залучення провідних фахівців Центру охорони культурної спадщини, які системно та, досить тривалий час, проводили і проводять роботу щодо виявлення, фотофіксації, дослідження та підготовки облікової документації на об’єкти культурної спадщини Харківської області.
Тому, ми з повною впевненістю можемо сказати, що наш край сповнений цікавими та унікальними об’єктами, про які варто не тільки пам’ятати місцевим жителям, але й охороняти їх на державному рівні.
Особливо хочеться звернути увагу на такі пам’ятки культурної спадщини.
Ілюхівський, Зайцівський та Довжицький вали (Валківський район) є однією зі складових так званої Ізюмської лінії.
Ізюмська лінія (Нова лінія, Новозбудована лінія) — система оборонних укріплень, споруджена 1679-80 рр. для захисту українських земель від турецько-татарської агресії. Розташована система в межах сучасної Харківської області України та Бєлгородської області Російської Федерації, та мала протяжність 530 км. Пролягала із заходу від містечка Коломак, збудованого 1675-76 рр. на р. Коломак, до р. Сіверський Донець, далі – вздовж річок Сіверського Дінця та його притоки Оскіл до гирла р. Валуй, а потім до р. Тиха Сосна (притока Дону). Як воєнно-інженерний комплекс укріплення включали земляні вали, дерев’яні споруди, лісові засіки, міста й фортеці.
Меморіальний комплекс жертвам голодоморів в Україні – об'єкт монументального мистецтва, який створено за моделлю заслуженого діяча мистецтв України О.М. Рідного. Меморіал вважається одним з кращих монументальних витворів, пов’язаних з Голодоморами в Україні.
На розі Гімназійної набережної та Московського проспекту розташовується пам’ятник Петру Конашевичу-Сагайдачному, який є об’єктом монументального мистецтва та, свого роду, увічненням історичної пам’яті у камені.
Серед об’єктів історії слід особливо виділити пам’ятний знак воїнам-землякам у м. Лозова, розміщений на вул. Михайла Грушевського. Пам’ятний знак пов’язаний з історичними подіями Другої світової війни та покликаний плекати почуття гордості у душах земляків.
Будівля майстерні ескадронної школи у м. Чугуїв пов’язана з економічними та соціальними перетвореннями, історією існування військових поселень на території України. Також слід зазначити, що Майстерня також пов’язана з життям художника І.Ю. Рєпіна (1844 – 1930 рр.).