Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Інвентаризація об`єктів культурної спадщини Борівського району

Головна » Новини » Інвентаризація об`єктів культурної спадщини Борівського району
Інвентаризація об`єктів культурної спадщини Борівського району

         З 13 по 17 травня 2019 року спеціалістами відділу пам’яток історії було проведено інвентаризацію об’єктів культурної спадщини на території Борівського району, під час якої обстежено 20 пам’яток історії місцевого значення.

 

         В ході інвентаризації фахівці виявили 4 нових об’єкта культурної спадщини, серед яких є пам’ятники воїнам-односельцям у с. Лозова Богуславської сільської ради та у с. Новоселівка Борівської селищної ради, пам’ятний знак воїнам і народним месникам у с. Ізюмське Ізюмської сільської ради, що загинули в роки Другої світової війни, пам’ятний знак-стела на місці загибелі літака у 1980-і роки на території Гороховатської сільської ради.

         Також додатково було зафіксовано 2 пам’ятки архітектури – залізничний вокзал у с. Піски-Радьківські Піско-Радьківської сільської ради та вітряний млин у с. Чернещина Чернещинської сільської ради.

         Співробітники Центру сфотографували об’єкти, зняли їх обміри та координати, а також зафіксували технічний стан.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Взагалі, в ході інвентаризації спеціалісти відзначили задовільний стан більшості об’єктів культурної спадщини. В подальшому на всі ці об’єкти буде складено облікову документацію та направлено її до Міністерства культури для включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.