Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Щиро вітаємо з Днем Державного Прапора України та Днем Незалежності України!

Головна » Новини » Щиро вітаємо з Днем Державного Прапора України та Днем Незалежності України!
Щиро вітаємо з Днем Державного Прапора України та Днем Незалежності України!

Державний Прапор України - прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору. Використання цих кольорів на прапорах України-Русі простежується ще від прийняття християнства, які поступово набувають значення державної символіки. За козацької доби жовто-блакитне поєднання кольорів домінує на хоругвах, прапорах і клейнодах. Після ліквідації козацтва, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не ставилося. Але «рідна» українцеві символіка незабулася. ХХ століття стало віком боротьби за українську державність. Так, 22 березня 1918 Центральна Рада ухвалила Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. Не дивно, що 23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла саме синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. 24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор. У сучасному трактуванні символіки синій колір – безхмарне небо, як символ миру, а жовтий колір – стиглі пшеничні ниви, як символ достатку. У ставленні до національних символів проявляється повага до загальнонаціональних святинь, національна самосвідомість, усвідомлення громадянських прав і обов’язків та справжній патріотизм, любов до своєї Батьківщини, гордість за свою історію і наснага до творення щасливого майбуття. 

В цьому році виповнюється 25 років як Україна стала незалежною державою. Це були непрості 25 років - роки становлення, випробувань, усвідомлення своєї самобутності, унікальності та єдності.

Колектив ОКЗ «ХНМЦОКС» щиро вітає всіх українців зі святом Державного прапора України та ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ! Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі,  і нехай мрія про краще життя окрилює нас на нові звершення, на нові добрі справи. Єднання нам, перемоги у боротьбі за щасливе майбутнє та благополуччя!