Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Чергове планове обстеження об’єкта культурної спадщини

Головна » Новини » Чергове планове обстеження об’єкта культурної спадщини
Чергове планове обстеження об’єкта культурної спадщини

          19 серпня відбулося планове обстеження цікавого об’єкта культурної спадщини — Будинку по вул. Куликівській, 6. Метою огляду пам’ятки була підготовка акту технічного стану та його фотофіксація з подальшим укладенням охоронного договору та оновлення облікової документації.

 

 

 

 

           Архітектором оригінального особняка є Олександр Маркович Гінзбург, проект якого був спеціально замовлений двома підприємцями картонажної фабрики Гофманом Лейбем Йосифовичем і Дуеллю Саррою Марківною.

 

 

          Похмура споруда з баштою на південно-західному куті замикає перспективу Театрального провулку. Зовні, своєю високою баштою з конічним куполом і грубуватим рустуванням сірого кольору, нагадує середньовічний замок. Вірогідно, архітектор захоплювався середньовічною архітектурою Німеччини, тому помітним є вплив німецького модерну.

 

 

 

 

 

          Цікавим фактом є те, що будинок «знайомий» з оперною зіркою Євгенією Мірошниченко, яка навчалася в будівлі на слюсаря-складальника, в приміщенні якої, у 1943-1952 роках, містилось жіноче спеціалізоване ремісниче училище №5. Вона записалась до танцювального гуртка і вже тоді співала оперні арії. Професор харківської консерваторії Зиновій Заграничний запросив її до ансамблю «Трудові резерви», де вона стала солісткою. Ансамбль виступав усюди, навіть у Великому театрі і Кремлі. Педагог Олександр Климов запросив її до консерваторії, після прослуховування дівчину прийняли до класу Марії Донець-Тессейр. У 1954 році її зарахували до Київського оперного театру, а вже у 1960-х роках Євгенія стала популярною актрисою СРСР та Європи.