Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Укладання охоронних договорів на об’єкти культурної спадщини

Головна » Новини » Укладання охоронних договорів на об’єкти культурної спадщини
Укладання охоронних договорів на об’єкти культурної спадщини

       ОКЗ «Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини» разом із Департаментом культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації активно продовжує роботу з укладання охоронних договорів із власниками об’єктів культурної спадщини на території м. Харкова та Харківської області.

       Черговий охоронний договір укладено на пам’ятку історії місцевого значення – Будівлю авіаційного інституту по вул. Чкалова, 17, на території Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» в м. Харкові. Об’єкт взято на облік наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 14.01.2021 № 10, охоронний № 3315-Ха.

 

 

       Нагадаємо, що Харківський авіаційний інститут створений в 1930 р. на базі авіавідділу Харківського політехнічного інституту – один із найперших та найбільших ВНЗ країни.

       Також завершився процес укладання охоронного договору на будівлю за адресою: вул. Пушкінська, 82 в м. Харкові – Будинок інституту, у якому працював О. В. Мельников, більш відомий як «Інститут радіології». На базі Інституту профессором А. В. Мельниковим створено одну з перших кафедр онкології.

       Об’єкт взято на облік рішенням виконавчого комітету Харківської обласної ради народних депутатів № 413 від 19.08.1985 р., охоронний № 2003.

 

 

       Не зайвим буде зазначити, що ДУ «Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор’єва АМН України» – головна в Україні наукова установа в царині радіаційної онкології, променевої діагностики, ядерної медицини, лікування радіаційної патології; дозиметрії, радіаційної гігієни та метрології іонізуючих випромінювань у медицині.