Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Співробітниками Центру проінвентаризовано об’єкти культурної спадщини Роганської територіальної громади

Головна » Новини » Співробітниками Центру проінвентаризовано об’єкти культурної спадщини Роганської територіальної громади
Співробітниками Центру проінвентаризовано об’єкти культурної спадщини Роганської територіальної громади

          7-8 липня Центром проведено інвентаризацію пам’яток культурної спадщини, які розташовані на території Роганської територіальної громади. Роботи проводилися за ініціативи Роганської селищної ради з метою включення інформації про пам’ятки археології, історії та монументального мистецтва до Комплексного плану просторового розвитку території Роганської територіальної громади, що розробляється в рамках проекту технічної допомоги «Програма USAID із аграрного і сільського розвитку».

 

 

          Загалом було проведено візуальний огляд, встановлено площі та GPS-координати 22 пам’яток археології – курганів, 5 пам’яток історії: братські могили, пам’ятний знак воїнам-землякам, загиблим на фронтах ІІ Світової війни, могила капітана Ф.І. Громадського та 1 пам’ятки монументального мистецтва – пам’ятник-бюст В.В. Докучаєву.

 

 

 

 

 

          В ході обстеження було відмічено гарний стан об’єктів культурної спадщини, благоустроєні та доглянуті території довкола могил, що, на жаль, не завжди спостерігається у відношенні до інших пам’яток, розташованих на території Харківщини загалом.

 

 

 

 

          Для тих, хто цікавиться не лише культурним надбанням, але й чудовими краєвидами нашого краю, пропонуємо додатково переглянути на нашому You Tube-каналі відео, зняті за допомогою дрону за наступними посиланнями:

 

інвентаризація пам`яток Роганської ТГ - братська могила, літо 2021 року 

 

інвентаризація пам`яток Роганської ТГ - курган 1 біля смт Рогань, літо 2021 року

 

інвентаризація пам`яток Роганської ТГ - курган 2 біля смт Рогань, літо 2021 року

 

інвентаризація пам`яток Роганської ТГ - пам’ятник-бюст В.В. Докучаєву, літо 2021 року