Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Рятівні заходи на одному з курганів Зміївщини

Головна » Новини » Рятівні заходи на одному з курганів Зміївщини
Рятівні заходи на одному з курганів Зміївщини

            Сьогодні у нас сумне повідомлення, яке, ми сподіваємося, спонукатиме населення до захисту археологічної спадщини України в цілому та, Слобожанщини, зокрема.

             Співробітниками Центру, разом із представниками Охоронної археологічної служби України, а також волонтерами ГО «Спілка археологів України» та ГО УТОПіК нещодавно були здійснені необхідні пам'яткоохоронні заходи з порятунку об’єкта археологічної спадщини – кургану, що знаходиться на території Зміївського району.

             Прадавнє поховання наших предків, зі слів очевидців, було знищене більш ніж на 50 % фермером, якому знадобився родючий ґрунт для своїх, беззаперечно, вкрай важливих справ. Пересічний громадянин скаже: «Ну і що? Курганів тисячі». Так, їх тисячі, і кожен з них є останнім притулком для певної людини. Завдяки людині, що жила 4 тисячі років тому, ми є тими, ким ми є зараз, і її поховання заслуговує такої ж поваги та захисту, як і родинне поховання для кожного з нас сьогодні.

              Здійснені заходи (рятівні роботи), нажаль, носили обмежений характер, передбачений конкретними рамками пам’яткоохоронного законодавства. Якби не пильність громадськості, яка повідомила про скоєне, цей курган залишився б лише у спогадах краєзнавців та на історичних картах, як і ті десятки поховань, що розкидані неоглядними землями Харківської області, які щороку піддаються антропогенному впливу. Тому Центр звертається до всіх, кому небайдужа доля культурної пам’яті власного народу, яка, в своїй суті, є загальнолюдським спадком: "Пояснюйте оточуючим значущу цінність давніх поховань та повідомляйте Центр про будь-які неправомірні дії, що здійснюються у відношенні до пам’яток. Збережемо їх разом!"