Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Підсумки роботи Міжнародної наукової конференції «Сімнадцяті Слобожанські читання»

Головна » Новини » Підсумки роботи Міжнародної наукової конференції «Сімнадцяті Слобожанські читання»
       15-19 квітня 2013 р. проведена Міжнародна наукова конференція „Сімнадцяті Слобожанські читання”, що проходила до Міжнародного Дня пам’яток та історичних місць, Дня пам’яток історії і культури і була присвячена 150-річчю від дня народження Рєдіна Єгора Кузьмича [2(14). 11. 1863 – 27.04 (10.05) 1908], професора Харківського університету, українського і російського історика мистецтва, одного із засновників пам’яткоохоронної справи в Україні.
     В рамках проведення конференції здійснено відкриття меморіальної дошки Єгору Кузьмичу Рєдіну на будинку колишнього Харківського університету (тепер – Українська інженерно-педагогічна академія) за адресою: м. Харків, вул. Університетська, 16. 
     Під час роботи конференції працювало 11 секцій і три круглих столи. Було заслухано більше 200 доповідей, з них 11 присвячено життю і творчості видатних харків’ян, чиї ювілеї, пам’ятні дати відзначаються в цьому році.
Також відбулося урочисте покладання квітів до могили професора Рєдіна Є.К. на почесному кварталі 13-ого міського кладовища і могил А.В. Добродецького (1923-1943), Героя Радянського Союзу, льотчика, який загинув смертю хоробрих при визволенні м. Харкова, В.І Агібалова (1913-2002), скульптора, лауреата премії імені Т.Г. Шевченка, народного художника України, Г.Ф. Квітки-Основ’яненка (1778-1843), українського прозаїка, драматурга, журналіста, літературного критика і громадсько-культурного діяча (усього 13 могил – пам’яток і об’єктів культурної спадщини).
Метою і задачею Міжнародної наукової конференції „Сімнадцяті Слобожанські читання” було популяризація культурної спадщини Харківської області та залучення широких верств населення до роботи у пам’яткоохоронній сфері.
 
     В результаті  в конференції  взяли участь науковці міста і області, викладачі вузів, шкіл, наукові співробітники бібліотек, музеїв, архівів, журналісти, письменники, краєзнавці, представники творчої інтелігенції Харкова і Харківської області, а також дослідники з Києва, Дніпропетровська, Донецької обл. (м. Донецьк, м. Артемівськ, м. Святогірськ), Сумської обл. (м. Суми, м. Путивль), Черкаської обл. (м. Чигирин), Волинської обл. (м. Луцьк), Бєлгородської обл. РФ (м. Шебекино, м. Губкин), Московської обл. РФ (м. Коломна), Тюменської обл. (м. Тюмень), Республіки Туркменістан. Всього у конференції взяла участь 271 особа.