Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Пошкоджено меморіальну дошку на будинку – пам’ятці історії місцевого значення по вулиці Героїв Небесної Сотні, 36 у м. Харкові

Головна » Новини » Пошкоджено меморіальну дошку на будинку – пам’ятці історії місцевого значення по вулиці Героїв Небесної Сотні, 36 у м. Харкові
Пошкоджено меморіальну дошку на будинку – пам’ятці історії місцевого значення по вулиці Героїв Небесної Сотні, 36 у м. Харкові

          На початку січня 2018 року стало відомо про факт пошкодження меморіальної дошки на будинку – пам’ятці історії місцевого значення по вулиці Героїв Небесної Сотні, 36.

 

 

         Невідомими особами було майже повністю знищено дошку, залишилась лише її незначна частина (залишився лише верхній правий кут дошки з білого мармуру).

 

 

         Будівля, на якій було встановлено меморіальну дошку, є пам’яткою історії місцевого значення «Будинок, у якому працювали штаб Харківського військового округу в 1919 році і штаб Південно-Західного фронту в 1920 році» (охоронний № 1607).

         Відповідно до ст. 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини» пам’ятки, їхні частини, пов’язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця.

         Відповідно до ст. 298 Кримінального кодексу України за незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини передбачена кримінальна відповідальність.