Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 92

Головна » Новини » Постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 92
Постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 92

          21 лютого 2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць», якою скасовано необхідність розробки історико-містобудівного обґрунтування (ІМО) в тих історичних населених місцях, де в установленому порядку розроблені та затверджені історико-архітектурні опорні плани (ІАОП).

          В усіх інших населених місцях, де ще не розроблені ІАОП, проектна документація на нове будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт (крім реконструкції та капітального ремонту квартир чи окремих приміщень, які здійснюються без зміни об'ємно-просторових характеристик) в межах історичного ареалу до 31 грудня 2018 року включно має розробляться виключно з урахуванням вимог ІМО.

           З 1 січня 2019 року інститут ІМО ліквідовується взагалі. За умови відсутності затвердженого в установленому порядку ІАОП будь-яке нове будівництво, реконструкція та капітальний ремонт в історичних населених місцях, у тому числі в тих, в яких визначені історичні ареали, є неможливими.