Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/libvar/.system/tmp/sess_n01q2vbuhb60b9in79tevpd5t0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/libvar/spadschina.kh.ua/www/manager/includes/config.inc.php on line 60
Харківська спадщина, центр охорони культурної спадщини | Нарада щодо заходів про збереження «Печерного християнського скиту»

Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Нарада щодо заходів про збереження «Печерного християнського скиту»

Головна » Новини » Нарада щодо заходів про збереження «Печерного християнського скиту»
Нарада щодо заходів про збереження «Печерного християнського скиту»

          За результатами виїзду робочої групи (31.01.2018) на місце розташування об’єкта культурної спадщини «Печерний християнський скит», розташованого у смт Ков’яги Валківського району, в Управлінні культури і туризму Харківської облдержадміністрації проведено нараду.

 

 

 

          На зустрічі розглядались питання щодо вжиття першочергових заходів для збереження унікальної пам’ятки історії (охор. № 2655-Ха, взятої на облік відповідно до наказу Міністерства культури України від 06.12.2016 № 1162). 

 

 

         Нагадаємо, що підземний християнський скит представляє собою колишню обитель православних ченців-затворників. Згідно з попередньою робочою версією, скит був заснований у період так званого «печерокопання».

         Під час обстеження вищезазначеної пам’ятки встановлено наявність протиправних дій щодо її незаконного розкопування та руйнування. «Чорними» археологами пошкоджено 2-й та 3-й рівень печери. Об’єкт потребує охорони та консервування. Ключовим завданням стосовно його збереження є недопущення проведення несанкціонованих робіт та консервація. Тільки таким чином залишається можливість зберегти в майбутньому гідну та унікальну перлину туристичного маршруту.

 

 

         Про скоєний злочин уже повідомлено правоохоронні органи, з місцевою владою попередньо опрацьовані питання щодо посилення його охорони. Обговорюється питання стосовно здійснення патрулювання об’єкта.

         Наголошуємо, що згідно зі ст. 298 Кримінального кодексу України за незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини передбачена кримінальна відповідальність.

         Хочемо звернутися до усіх небайдужих з метою збереження нашого спільного культурного надбання для нащадків:

 - Шановні, давайте залишимо це для професіоналів. Будуть проведені планомірні дослідження зі збереження пам’ятки, яка радуватиме нас своєю унікальністю та буде окрасою нашого краю. Давайте самі попіклуємось про своє життя та здоров’я (зараз об’єкт перебуває в аварійному стані) і на деякий час припинимо його відвідини.

        Дякуємо за розуміння.

MODx Content Manager »

« MODx Parse Error »

MODx encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« PHP Parse Error »
 
PHP error debug
  Error: Unknown: open(/home/libvar/.system/tmp/sess_n01q2vbuhb60b9in79tevpd5t0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) 
  Error type/ Nr.: Warning - 2 
  File: Unknown 
  Line: 0 
 
Parser timing
  MySQL: 0.0056 s(10 Requests)
  PHP: 0.0232 s 
  Total: 0.0288 s