Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Найближчий курс - до пам’яток археології

Головна » Новини » Найближчий курс - до пам’яток археології
Найближчий курс - до пам’яток археології

          У рубриці «Огляд крізь віки» Вашій увазі був запропонований цикл статей про пам'ятки історії та монументального мистецтва національного значення Харкова та Харківської області. Всі ці об’єкти (могили, пам’ятники, будинки, меморіальний комплекс), а загалом їх було 11, унікальні та цікаві по-своєму. Деякі – своєю історією, деякі – художнім рішенням, деякі – просторовою композицією.

          Але всі вони мають ту єдину властивість, яка об’єднує ці об’єкти – це пам’ятки, утворення яких пов’язане з ім’ям або подією, які мали значний вплив на загальнодержавний розвиток культури, науки, мистецтва, літератури.

          Ви мали змогу ближче познайомитися з об’єктами, пов’язаними з такими надзвичайними людьми як видатний архітектор О. М. Бекетов, майстер в акторській та режисерській діяльності М.Л. Кропивницький, основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі Г.Ф. Квітка-Основ’яненко, видатний харківський пейзажист С.І. Васильківський, вчений-мовознавець О.О. Потебня та його родина, український режисер Лесь Курбас, байкар  П. П. Гулак-Артемовський, філософ і поет Г. С. Сковорода, а також змогли оцінити візуальну естетику пам'ятників М. В. Гоголю, В. Н. Каразіну, Т. Г. Шевченку та комплексу будівель Харківського університету.

 

 

          Наступний цикл статей буде присвячений пам'яткам археології національного значення.

         Отже тепер, пропонуємо вам, в рубриці «Огляд крізь віки», зануритися в ознайомлення із «підземною» культурною спадщиною нашого краю!