Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Микола Сергійович Бокаріус

                                 

          (Бокаріус М.С. Фото з сайту http://journal.forens-lit.ru/node/887 )

          За рішенням виконкому Харківської міськради 19 грудня 2016 р. на будинку по вул. Чернишевській, 46 встановлено меморіальну дошку на честь Миколи Сергійовича Бокаріуса, який мешкав за цією адресою у 1898–1919 рр.

         Наукова діяльність доктора медичних наук, професора, представника вітчизняної судово-медичної науки, видатного педагога та організатора судово-медичної служби тісно пов’язана з нашим містом. Після закінчення у 1895 р. медичного факультету Харківського університету він залишився на кафедрі судової медицини для подальшої роботи. З 1910 р. і до смерті завідував цією кафедрою. У 1923 р. в Харкові заснував кабінет науково-судової експертизи (зараз Харківський НДІ судових експертиз ім. Засл. проф. M.С. Бокаріуса). Микола Сергійович займався наукою та практикою. Видав велику кількість навчальних посібників щодо судово-медичної експертизи та первинного огляду тіла, провів близько 5 тис. дослідів різних речових доказів та більш 3 тис. розтинів трупів.

          Помер 23 грудня 1931. Похований на 2-му міському кладовищі. Рішенням виконкому Харківської обласної ради депутатів трудящих № 61 від 25.01.1972 р. могилу Бокаріуса М.С. внесено до переліку нерухомих пам’яток України як пам’ятку історії місцевого значення, охоронний № 63.

                       

         Посилання на сайт міськради щодо встановлення меморіальної дошки на будинку

http://www.city.kharkov.ua/ru/news/igor-terekhov-vidkrittya-memorialnoi-doshki-mikoli-bokariusu---tse-danina-pamyati-vidatnomu-vchenomu-34108.html