Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/libvar/.system/tmp/sess_nq21gtpfrvn1878pla40378uc3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/libvar/spadschina.kh.ua/www/manager/includes/config.inc.php on line 60
Харківська спадщина, центр охорони культурної спадщини | Колектив Центру щиро вітає харків’ян та гостей нашого міста з Днем визволення Харкова від нацистських окупантів, Бажає економічного розквіту, цікавих культурних подій та миру.

Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Колектив Центру щиро вітає харків’ян та гостей нашого міста з Днем визволення Харкова від нацистських окупантів, Бажає економічного розквіту, цікавих культурних подій та миру.

Головна » Новини » Колектив Центру щиро вітає харків’ян та гостей нашого міста з Днем визволення Харкова від нацистських окупантів, Бажає економічного розквіту, цікавих культурних подій та миру.
Колектив Центру щиро вітає харків’ян та гостей нашого міста  з Днем визволення Харкова від нацистських окупантів, Бажає економічного розквіту, цікавих культурних подій та миру.

Цього року ми відзначаємо 73-ю річницю визволення Харкова від нацистських окупантів. Харків’яни пам’ятають своїх визволителів, шанують відомих та невідомих бійців, які воювали на теренах нашої області. На честь Героїв названі вулиці. Їхні імена висічені на меморіальних комплексах та численних обелісках, встановлених на території нашої області.

 

Харків був визволений від нацистських окупантів військами Степного, Воронезького та Південно-Західного фронтів під час Бєлгородсько-Харківської наступальної операції (3–23 серпня 1943, кодова назва «Полководець Рум’янцев») в ході Курської битви.

За мужність, відвагу, героїзм та вмілі дії, проявлені під час цих боїв десяти стрілецьким дивізіям Степного фронту присвоєно найменування «Харківські». Це 89-я гвардійська Бєлгородська; 15-а, 28-а, 93-я гвардійські; 84-а, 116-а, 183-я, 252-а, 299-а, 375-а стрілецькі дивізії.

В Харкові на їхню честь у 1967 р. був встановлений пам’ятний знак у вигляді зірки на однойменній вулиці – вулиці Харківських дивізій. «Зірка» є пам’яткою історії місцевого значення, охоронний № 104.

На всіх етапах Бєлгородсько-Харківської операції значну допомогу наземним військам надавала авіація. Наші льотчики здійснили близько 28 тис. бойових вильотів, збивши при цьому велику кількість ворожих літаків. У повітряному бою над Харківщиною, здійснивши таран, загинув Герой Радянського Союзу (посмертно) Анатолій Добродецький. В нашому місті йому встановлено пам’ятник, на честь нього названа вулиця у Холодногірському районі, а могилу Героя занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Загалом, за час війни, на теренах нашої області загинуло понад 207 тис. наших воїнів. На території міста та області згідно з Переліками нерухомих пам’яток знаходиться понад 900 братських могил, в тому числі Меморіал на Бєлгородському шосе, зі скульптурою Скорботної матері та серцебиттям… Всі братські могили та меморіали, які знаходяться в районах Харківської області та в самому місті, є пам’ятками місцевого значення та охороняються державою.

Вагомий внесок у визволення Харкова та Харківської області від нацистських окупантів внесли підпільники та партизани, які діяли у виключно важких умовах. На їхню честь у 1978 р. встановлено пам’ятник по вул. Алчевських, 63. (охоронний № 1595).

Увечері 23 серпня 1943 року на честь визволення Харкова вдруге, за весь період німецько-радянської війни, був даний салют на честь воїнів-визволителів двадцятьма артилерійськими залпами з 224 гармат.

 

Пам’ятаємо!

 

MODx Content Manager »

« MODx Parse Error »

MODx encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« PHP Parse Error »
 
PHP error debug
  Error: Unknown: open(/home/libvar/.system/tmp/sess_nq21gtpfrvn1878pla40378uc3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) 
  Error type/ Nr.: Warning - 2 
  File: Unknown 
  Line: 0 
 
Parser timing
  MySQL: 0.0049 s(10 Requests)
  PHP: 0.0182 s 
  Total: 0.0231 s