Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Завершено інвентаризацію об’єктів археологічної спадщини Борівського району

Головна » Новини » Завершено інвентаризацію об’єктів археологічної спадщини Борівського району
Завершено інвентаризацію об’єктів археологічної спадщини Борівського району

           Наприкінці квітня фахівцями ОКЗ «ХНМЦОКС» було завершено планову інвентаризацію об’єктів археологічної спадщини, розташованих на території Борівського району.

 

 

 

 

 

          Пройшовши немалий шлях, співробітники відділу археології обстежили 557 об’єктів культурної спадщини: 206 пам’яток (205 курганів та 1 городище) та 342 об’єкта археології (кургани). Окремо встановлено, що 3 пам’ятки (кургани) зруйновано в наслідок антропогенного впливу, 6 пам’яток (поселень) не вдалось оглянути внаслідок їх затоплення Оскільським водосховищем та нечіткої прив’язки до місцевості, а також надмірної рослинності.

 

 

 

 

 

 

           Під час інвентаризації спеціалістами визначено технічний стан об’єктів археологічної спадщини, стан їх території та локалізацію на місцевості (GPS), проведено фотофіксацію об’єктів.

 

           Наступним етапом буде опрацювання матеріалу, підготовка відповідної облікової документації на кожний об’єкт культурної спадщини, та клопотання про їх включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

 

           Не обійшлась інвентаризація без метеорологічних сюрпризів. Хоча минулого місяця сонячна погода нас не особливо радувала, але сніг у квітні - якось трішки занадто (можна побачити на відео нижче). Та все одно наших фахівців не зупинити погодними сюрпризами: вони і курганчики встигали обстежити і смачно пообідати шашличками. І все це на тлі першого весняного відродження природи.

 

 

 

 

 

Шашличний обід

 

Квітнева зима