Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Етап підготовки п’ятого Харківського тому енциклопедичного видання "Звід пам’яток історії та культури України"

Головна » Новини » Етап підготовки п’ятого Харківського тому енциклопедичного видання "Звід пам’яток історії та культури України"
Етап підготовки п’ятого Харківського тому енциклопедичного видання

          15 та 17 вересня 2021 року, з метою належної підготовки видання «Звід пам’яток історії та культури України. Харківська область. Чугуївський район (Вовчанська, Зміївська, Печенізька, Слобожанська, Старосалтівська територіальні громади)», співробітниками Центру здійснено робочий візит до м. Вовчанськ та навколишніх сіл Вовчанської міської територіальної громади: Охрімівка, Волохівка, Варварівка.

 

 

 

 

         Під час виїзду було проведено візуальний огляд, фотофіксацію та досліджено об’єкти культурної спадщини, серед яких поховання (могила Бабенка В. О.,

 

 

могила земського лікаря Попова М. К. та ін.), пам’ятні знаки (пам’ятний знак Голодомору, АТО (ООС) та ін.),

 

 

меморіальні дошки (меморіальна дошка Романцову І. С., меморіальна дошка Гаврі О. М.), архітектурні об’єкти (реальне училище, повітова семінарія) та ін.

         Також фахівці завітали до відділу культури Вовчанської міськради та Вовчанського краєзнавчого музею, під час діалогу з представниками яких було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю, надання необхідних матеріалів, в тому числі – ілюстративних, документів, інформації із архівів, словом, всього того, що стане в нагоді під час написання та видання наступного (п’ятого) Харківського тому енциклопедичного видання «Звід пам’яток історії та культури України», над завершенням якого Центром зараз ведеться активна робота.

 

 

         Вважаємо за доцільне нагадати, що уже були підготовлені та видані друком збірки, присвячені пам’яткам та об’єктам культурної спадщини Куп’янського, Чугуївського, Первомайського р-нів та м. Люботин Харківської області, (розташовані у пункті меню «Видання»).