Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

В листопаді 2016 р. стало відомо про факт пошкодження пам’ятки історії місцевого значення в м. Ізюм (пр-т Незалежності) – пам’ятника генерал-лейтенанту П. В. Волоху

Головна » Новини » В листопаді 2016 р. стало відомо про факт пошкодження пам’ятки історії місцевого значення в м. Ізюм (пр-т Незалежності) – пам’ятника генерал-лейтенанту П. В. Волоху
В листопаді 2016 р. стало відомо про факт пошкодження пам’ятки історії місцевого значення в м. Ізюм (пр-т Незалежності) – пам’ятника генерал-лейтенанту П. В. Волоху

За повідомленням ЗМІ, в листопаді 2016 р. стало відомо про факт пошкодження пам’ятки культурної спадщини в м. Ізюм (пр-т Незалежності) – пам’ятника генерал-лейтенанту П. В. Волоху (порушення вимог ст.22 Закону України «Про охорону культурної спадщини»).

На пам’ятнику виявлено пошкодження трьох секцій огорожі: в одній викрадено лавровий вінок з зіркою та пошкоджена цілісність двох секцій. Балансоутримувачем було демонтовано дві пошкоджені секції для збереження та подальшого відновлення.

Зазначений пам’ятник має статус пам’ятки історії місцевого значення та знаходиться під охороною держави (охоронний № 8710-Ха, взятий  на облік наказом МКТ від 03.02.10 № 58/0/16-10).

Згідно ст.22 Закону України «Про охорону культурної спадщини» пам'ятки, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця.

Згідно зі ст. 298 Кримінального кодексу України за незаконне знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини передбачена кримінальна відповідальність.