Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Вітаємо з Днем Соборності України!

Головна » Новини » Вітаємо з Днем Соборності України!
Вітаємо з Днем Соборності України!

 

          22 січня відзначається День Соборності України.

          В цей день, 99 років тому, на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «… Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка…».

          Цій події передувало ухвалення 3-го Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 року, в результаті чого була проголошена Українська Народна Республіка. В жовтні 1918 року у Львові створено Українську Національну Раду, а 19 жовтня того ж року проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності.

          Також, цього дня відзначається сторіччя з дня підписання IV Універсалу та проголошення Української Народної Республіки «самостійною, від нікого не залежною, вільною, суверенною державою Українського Народу».

          Сьогодні, в день святкування Соборності України, співробітники Закладу взяли участь в урочистому відкритті виставки Українського інституту національної пам’яті «100 років боротьби. Українська революція. 1917-1921», яка відбулася о 10.30 у Харківському історичному музеї імені М.Ф. Сумцова. Виставка демонструє процес державного будівництва, творення української політичної нації, відродження української науки, освіти, культури та духовності у 1917–1921 роках.