Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Вийшла друком 28-ма збірка наукових статей «Культурна спадщина Слобожанщини»

Головна » Новини » Вийшла друком 28-ма збірка наукових статей «Культурна спадщина Слобожанщини»
Вийшла друком 28-ма збірка наукових статей «Культурна спадщина Слобожанщини» Вийшла друком 28-ма збірка наукових статей «Культурна спадщина Слобожанщини». У збірці подано доповіді краєзнавців, громадських інспекторів з охорони культурної спадщини Харківської області, співробітників музеїв, викладачів, аспірантів та студентів ВНЗ, співробітників Харківського науково-методичного центру охорони культурної спадщини, які брали участь у міжнародній науковій конференції «Шістнадцяті Слобожанські читання», що проходила до Міжнародного дня пам’яток та історичних місць, Дня пам’яток історії та культури, в межах року культури та відродження музеїв і була присвячена 290-річчю від дня народження Григорія Савича Сковороди.

Вийшла друком 28-ма збірка наукових статей «Культурна спадщина Слобожанщини».

У збірці подано доповіді краєзнавців, громадських інспекторів з охорони культурної спадщини Харківської області, співробітників музеїв, викладачів, аспірантів та студентів ВНЗ, співробітників Харківського науково-методичного центру охорони культурної спадщини, які брали участь у міжнародній науковій конференції «Шістнадцяті Слобожанські читання», що проходила до Міжнародного дня пам’яток та історичних місць, Дня пам’яток історії та культури, в межах року культури та відродження музеїв і була присвячена 290-річчю від дня народження Григорія Савича Сковороди.

Збірка має п’ять розділів: «Охорона культурної спадщини та музейна справа», «Історія родин та генеалогія», «Освіти, виховання, навчання», «Історичне краєзнавство»та «історія Великої Вітчизняної війни».

Матеріали, залучені авторами до дослідження, дають змогу виявити досягнення та визначити основні проблеми пам’яткоохоронної справи сучасної Слобожанщини. В статтях популяризуються  пам’ятки історії та монументального мистецтва, висвітлюються та аналізуються форми культурно-освітньої роботи музеїв, ментальна сутність українського виховання, досліджується життя і добуток відомих мистецтвознавців, краєзнавців та інших видатних діячів Слобожанщини, висвітлюються трагічні та героїчні сторінки історії нашого краю.

Публікації цієї збірки представлятимуть інтерес для музейних фахівців, істориків, працівників культури, краєзнавців, студентів вищих і середніх навчальних закладів.