Обласний комунальний заклад

«Харківський науково-методичний центр охорони культурної спадщини»

Будинок «Слово» заслужено здобув високий статус пам’ятки національного значення

Головна » Новини » Будинок «Слово» заслужено здобув високий статус пам’ятки національного значення
Будинок «Слово» заслужено здобув високий статус пам’ятки національного значення

          21 серпня стала відома приємна новина про те, що нарешті схвалено постанову щодо включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення об’єкта культурної спадщини м. Харкова — Житловий будинок «Слово» (1926-1929 роки, 1930 – 1996 роки, вул. Культури, 9).

         Ми пишаємося тим, що в нашому місті розташовується такий унікальний об'єкт – символ збереження культурної пам'яті українців національного рівня. Нагадаємо, що будинок несе в собі пам’ять про цілу епоху української інтелігенції ХХ століття. Більш детально можна ознайомитись із історичною довідкою за посиланням.

 

 

 

          Варто додати декілька слів про непростий етап отримання вказаною будівлею статусу пам’ятки національного значення.

           Роботу з виготовлення облікової документації, необхідної для процедури включення до Державного реєстру, фахівцями Центру було розпочато декілька років тому. Процес опрацювання матеріалів на комплексну пам’ятку історії та архітектури зайняв досить тривалий час, що, безумовно, пов’язано з великою кількістю представників «Розстріляного відродження», які, в дещо різні проміжки часу, проживали в будинку «Слово». І нарешті, після завершення опрацювання історичних матеріалів, Управлінням культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації до Мінкульту, у 2017 році, було направлено відповідну документацію для включення об’єкта до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

             Нарешті, через 85 років після зведення будівлі та взяття її на облік ще за системою радянського пам’яткоохоронного законодавства (будинок «Слово» взяли на облік рішенням виконавчого комітету Харківської обласної ради депутатів трудящих № 61 від 25.01.1972 р.), Харківщина отримала ще один об’єкт культурної спадщини, який дійсно заслуговує такого високого статусу та визнання.

              Доцільно зазначити, що на сьогодні в Міністерстві культури України на розгляді перебуває понад 1000 пакетів облікової документації на об'єкти культурної спадщини м. Харкова та Харківської області, опрацьованої та направленої до центрального органу протягом останніх декількох років з метою включення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Сподіваємось, що й до неї скоро дійде черга.